Za nami pierwszy dzień XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic. W piątek mogliśmy podziwiać pokazy fajerwerków w wykonaniu firm z Malezji i Czech.

Pierwsi widzowie zaczęli rezerwować sobie najlepsze miejsca już przed godz. 19.00. Z godziny na godzinę skarpy na Wałach Chrobrego zapełniały się, a w kierunku Łasztowni zmierzały coraz większe tłumy.

Jako pierwsi – o 22:20 - swój pirotechniczny spektakl zaprezentowali Malezyjczycy. O 23.00 rozpoczął się pokaz przygotowany przez ekipę z Czech. Każde show trwało 15 minut. Piątkowe pokazy przyciągnęły na Wały Chrobrego i Łasztownię dziesiątki tysięcy widzów z każdego regionu miasta i województwa. Na samych pokazach po dwóch stronach Odry zgromadziło się około 160 tys. widzów – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej.

Piątek był także pierwszym dniem Szczecin Music Live. Na scenie u stóp Wałów Chrobrego wystąpili Elvis PressPlay oraz Megitza.

Sporo zaplanowano także na sobotę. W programie m.in. Water Show, zawody strażackie, Splash of Colors i oczywiście Szczecin Music Live przeplatany z pokazami fajerwerków. W sobotę, 10 sierpnia, najpierw obejrzymy show w wykonaniu Francuzów z ArtEventia (godz. 22.20), a następie pokaz gospodarza – firmy Surex (23.15).