Dzieje się w Szczecinie! Po zlocie wielkich żaglowców czas na kolejne widowiskowe wydarzenie w naszym mieście. Już w najbliższy weekend niebo nad Odrą rozbłyśnie milionami kolorowych sztucznych ogni, a ze sceny rozbrzmiewać będzie świetna muzyka. Przed nami uwielbiany przez szczecinian Pyromagic!

10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic odbędzie się w Szczecinie w najbliższy piątek i sobotę, 11 i 12 sierpnia. W ciągu dwóch wieczorów w niebo wystrzelą tony kolorowych fajerwerków. Tym razem szczecinianie i turyści będą mogli podziwiać aż pięć widowiskowych pokazów!

Okrągły jubileusz zobowiązuje, więc w weekend na Wałach Chrobrego zaplanowano wyjątkowy Finał Mistrzów, w którym zmierzą się najlepsi z najlepszych, czyli zwycięzcy Pyromagic z ostatnich czterech lat. O Platynową Magnolię walczyć będą:
  • zwycięzca z 2013r. – JOST Austria 
  • zwycięzca z 2014r. – H.C. Pyrotechnics Belgia
  • zwycięzca z 2015r. – Fire Event Luksemburg
  • zwycięzca z 2016r. – SUGYP Szwajcaria   
Tak jak w poprzednich edycjach wszystkim ekipom zostaną postawione te same warunki techniczne, a jury oceniać będzie zgodność pokazu z tłem muzycznym, użyty materiał i kolorystykę. Na zakończenie dwudniowej imprezy, w sobotę tuż przed północą, zaprezentuje się gospodarz festiwalu - firma Surex.

Dodatkową atrakcją będzie specjalny pirotechniczny pokaz dymny, który w piątek, 11 sierpnia, o godz. 20:40 rozpocznie szczeciński Festiwal Sztucznych Ogni.Kto zagra podczas Festiwalu Sztucznych Ogni?

Szczeciński Pyromagic to nie tylko fajerwerki. Widowiskowej rywalizacji firm pirotechnicznych po raz kolejny towarzyszyć będzie festiwal muzyczny Szczecin Music Live. Podczas dwóch dni imprezy usłyszymy i zobaczymy wybitnych przedstawicieli mieszanki folku i muzyki tanecznej, wzbogaconej elementami elektroniki. W najbliższy weekend na scenie zagrają Gooral, Psio Crew, DJ Haris Pilton oraz The Ufoslavians. Artyści wystąpią przed, po oraz w przerwach między pokazami. 

GOORAL
Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum'n'bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.

PSIO CREW
Formacja Psio Crew to powstała w 2004 roku elektro-góralska kapela. Jej założycielami są Gooral i Maciej 'Kamer' Szymonowicz. Nowatorskie połączenie tradycyjnych melodii z elementami drum and bass, trip hop i dub zrobiło spore zamieszanie na scenie muzycznej w kraju i zagranicą, a zestawienie góralskiego śpiewu z beatboxem stało się oryginalną wizytówka zespołu. Dotychczas twórcze eksperymenty Psio Crew przeprowadzone na muzyce ludowej zostały zapisane na debiutanckim albumie „Szumi Jawor Soundsystem”, który ukazał się w 2007 roku. Jak można przeczytać na okładce albumu, „płyta powstała z potrzeby tworzenia oraz z radości poruszania się w otwartej przestrzeni muzyki jednoczącej stary i nowy czas”. Album jest dowodem potwierdzającym tezę, iż muzyka nie posiada granic, a eklektyzm stylistyczny nie dzieli a mnoży odbiorców.HARIS PILTON (Słowenia)
Haris Pilton to pochodzący ze Słowenii didżej, również założyciel grupy The Ufoslavians. Jego styl można opisać jako unikalną fuzję miejskich rytmów i muzyki cygańskiej z przyprawami w postaci reggae, dub i jungle. Taka kombinacja daje wrażenie futurystycznego "Balkan Rasta Pulp Fiction" stworzonego pod wpływem komiksów Alana Forda.THE UFOSLAVIANS (Słowenia)

Zespół proponuje oryginalny “ufosłowiański” styl, który jest wypadkową muzyki bałkańskiej, cygańskiej, reggae, cumbia, ska, hip hopu i elektroniki. Na scenie występują w efektownych przebraniach przybyszów z innej planety. Ta nietuzinkowa i porywająca do tańca grupa po raz pierwszy zagra w Polsce.Spektakularne skoki do Odry i odważni starżacy
W drugi weekend sierpnia szczecinianie i turyści będą mogli oglądać także widowiskowe zmagania strażaków z całego świata rywalizujących w zawodach Firefighter Combat Challenge. W sobotę, 12 sierpnia, odbędzie się także druga edycja imprezy Water Show Szczecin, w ramach której będzie można podziwiać spektakularne skoki z Trasy Zamkowej do Odry. Zawodnicy będą skakać z wysokości 20, 22 i 27 metrów! W programie zaplanowano także pełne oszałamiających akrobacji pokazy latania nad wodą na flyboardach, wakeboardach oraz nową atrakcję w postaci "poduchy katapulty".Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic to jedyny tej skali w naszym kraju festiwal widowisk pirotechnicznych. Każdego roku do konkursu zostają zaproszone prestiżowe firmy z całego świata, które na co dzień zajmują się realizacją „wystrzałowych” pokazów. Od 2008 roku przy Wałach Chrobrego swoje aranżacje zaprezentowało blisko 30 firm z ponad 20 krajów.