Finał plebiscytu Równa Firma i Menadżer Roku to rokrocznie jedno z najważniejszych wydarzeń świata zachodniopomorskiej gospodarki. Pomysłodawczynią plebiscytu jest dr Katarzyna Kazojć, a organizatorem koło naukowe działające na Uniwersytecie Szczecińskim: Biznes Innowacje Networking.


W czasie pandemii odpowiedzialność społeczna firm jest na wagę złota

To już ósma edycja Plebiscytu Menedżer Roku i trzecia Plebiscytu Równa Firma. W tym roku było wyjątkowo. Nie tylko ze względu na to, że pandemia wymusiła pewne zmiany i długo czekaliśmy na wręczenie wyróżnień.

– Celem plebiscytu jest wyróżnienie menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, którzy dzięki swojej postawie mogą stanowić wzór dla innych. Liderów, u których zaangażowanie, pasja, efektywność działania czy aktywność w otoczeniu to fundament osiągania sukcesów. Równa Firma za to jest inicjatywą, której celem jest wyróżnienie odpowiedzialnych społecznie firm z naszego regionu. Firm, które wykazują się ponadprogramową i niewymuszoną prawem dbałością o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko – mówi dr Katarzyna Kazojć.

– W tym pandemicznym, bardzo trudnym czasie dla biznesu, docenianie firm za społeczną odpowiedzialność biznesu jest bardzo ważne. Doceniamy, że wyróżnieni zostali ci, którzy z własnej, nieprzymuszonej woli angażują się w działalność społeczną, pomagają innym i dają dobry przykład. Pandemia koronawirusa pokazała, że jesteśmy gotowi na solidarność i zaangażowanie przedsiębiorców w pomoc służbie zdrowia czy potrzebującym, co było częste, dobrowolne i bardzo ofiarne – mówi dr Piotr Wolny, Dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Kto zwyciężył w prestiżowych plebiscytach?

Podczas tegorocznej edycji wpłynęło 287 zgłoszeń. Menedżerem Roku został Sławomir Piński, Dyrektor Zarządzający Binowo Park Sp. z o.o., a Menedżerką Roku Małgorzata Fieducik, Dyrektor Hotelu Novotel i Ibis Szczecin Centrum. Przyznano również dodatkowe nagrody w kategoriach:

  • zarządzanie dla Justyny Osuch, Prorektor ds. Rozwoju Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu oraz Macieja Pirczewskiego, Dyrektora Technicznego firmy Calbud;

  • aktywność w otoczeniu dla Niny Manduk-Czyżyk, właścicielki Mediconsult oraz Jarosława Tarczyńskiego, Prezesa Zarządu Durable;

  • działalność społeczna dla Agnieszki Marcinkowskiej, właścicielki Lerne! Szkoła językowa oraz Marcina Paprockiego, Współwłaściciela Run Expert;

  • skala działalności dla Emilii Wąsowskiej, General Manager Autodoc Logistic sp. z o.o. oraz Marka Czyża, Wiceprezesa Zarządu Polyolefins S.A.

Laureatem plebiscytu Równa Firma została firma Nordic Consulting & Development Company S.A., a firmy, które były bardzo bliskie zwycięstwa to Mentor Sp. z o.o., Sp. K oraz MPS International Sp. z o.o. Dyplomy szczególnego uznania w poszczególnych kategoriach otrzymały firmy:

  • Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku w kategorii Edukacja i rozwój,

  • Red Snake Sp. z o.o. w kategorii Innowacje społeczne,

  • Sylwia Majdan Atelier Mody w kategorii Aktywność Społeczna,

  • PM Services Poland Sp. z o.o. w kategorii Równy Pracodawca,

  • Procam Polska Sp. z o.o. w kategorii oddział firmy w województwie zachodniopomorskim.