Ogromne urodzinowe torty, strefa zabaw i animacji dla dzieci, występ duetu Jackpot, koncert muzyki filmowej, a na finał – potańcówka. Już w niedzielę (7 lipca) na Różance świętować będziemy 79. urodziny Szczecina.

To wydarzenie co roku przyciąga tłumy. Tradycyjnie w pierwszy weekend lipca w Ogrodzie Różanym zaplanowano huczne obchody urodzin Szczecina. Tegoroczna impreza rozpocznie się w niedzielę, 7 lipca, o 12:00 i potrwa do wieczora.

W programie sporo atrakcji. Na początek – urodzinowy poczęstunek. 

– Torty – bo oczywiście będą dwa – będą cięższe o kilogram w porównaniu do zeszłego roku. Tak jak i nasz szczeciński Szczecin jest starszy o kolejny rok. Będą ważyć po 79 kilogramów. Tradycyjnie już mieszkańców częstować będzie Piotr Krzystek, prezydent Szczecina – mówi Tomasz Kuczyński ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Degustując urodzinowy tort, będzie można wysłuchać koncertu duetu Jackpot, który tworzą Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba.

Tuż po ich występie na różankowej scenie odbędzie się koncert „Oscarowa Muzyka Filmowa” w wykonaniu Dianny Domagały (skrzypce, wokal), Joanny Kowalczyk (flet), Aleksandry Górskiej (skrzypce) oraz Rafała Kowalczyka (pianino). Publiczność usłyszy zarówno klasyczne kompozycje, jak i współczesne hity kinowe. Zabrzmią m.in. przeboje z „Titanica”, „Piratów z Karaibów” czy „Jurassic Park”. 

W tym samym czasie (w g. 12:00-15:00) na polanie za sceną działać będzie interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci.

Na wielki finał przygotowano urodzinową potańcówkę, tym razem z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu BigBeat Live. Początek o 16:00. – Muzycy grają wybuchową mieszankę przebojów od lat 60. do współczesności, od Beatlesów do Bruno Marsa. Tę coverową miksturę popu, rocka, disco i funky aplikują z wielką fantazją, a każde ich wejście na scenę podnosi u słuchaczy poziom endorfin i uwalnia radość – zapowiada Kuczyński.

Udział we wszystkich urodzinowych atrakcjach jest bezpłatny.

Program 79. urodzin Szczecina

niedziela, 7 lipca

od godz. 12.00 – tort urodzinowy

godz. 12.00-15.00 – interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci

godz. 12.00-14.00 – koncerty

  • Jackpot – Kasia Buja Kazuba i Maciej Kazuba, małżeństwo muzyków, pedagogów i ludzi o wielkiej wrażliwości, finaliści jubileuszowej 10. edycji programu „Must be the Music”
  • „Oscarowa Muzyka Filmowa” – spotkanie pełne dobrych dźwięków i emocji, które poruszają serca i wyobraźnię. Zabrzmią znane melodie, które przeniosą do świata największych filmowych hitów. Będzie można poczuć się jak na gali oscarowej

godz. 16.00-19.00 – urodzinowa potańcówka z zespołem BigBeat Live