Zakończyła się budowa miejskiej części przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej na Drzetowie. Prace objęły rejon ulic Rugiańskiej, Komuny Paryskiej i Tomaszowskiej.

W projekcie SKM zadaniem miasta jest budowa infrastruktury, która ułatwi przesiadkę na pociągi. W przypadku Drzetowa przygotowano nowe elementy dla pieszych, kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Przebudowano zatoki autobusowe na końcowym linii 69 przy ul. Rugiańskiej. Pojawiły się tam nowe wiaty oraz tablice systemu informacji pasażerskiej. Zmieniła się też najbliższa okolica.

– Wybudowano parking, jezdnie manewrowe, chodniki oraz schody i mur oporowy przy dojściu na perony kolejowe. W ramach zagospodarowania terenu zamontowane zostały kosze na śmieci, ławki oraz stojaki na rowery – wylicza Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Miejsca postojowe powstały też od strony skrzyżowania ulic Komuny Paryskiej i Tomaszowskiej. Z wybudowanego tam parkingu poprowadzono chodnik, który na razie kończy się przed nasypem kolejowym. W przyszłości będzie tam wylot tunelu, który na zlecenie PKP PLK budowany jest od strony ul. Willowej.

Koszt wszystkich prac wyniósł ponad 10,4 mln zł brutto. Wykonawcą była firma Kristone Krystian Suda. Koordynacją i nadzorem inwestorskim zajmowała się spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.