Dbasz o swoich pracowników? Nie są ci obojętne losy planety ani otoczenia, w którym działasz? Twoja firma jest zaangażowana społecznie i wspiera rozmaite akcje charytatywne? W czasie pandemii koronawirusa twoje przedsiębiorstwo wspierało ochronę zdrowia lub angażowało się społecznie w inny sposób? Właśnie takie firmy są poszukiwane! Polska Fundacja Przedsiębiorczości organizuje konkurs, w którym wyróżnieni zostaną przedsiębiorcy wdrażający w życie idee społecznej odpowiedzialności biznesu! Zgłoszenia są przyjmowane tylko do końca maja. Laureatów poznamy podczas gali Pereł Biznesu 2021.

 

Konkurs organizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma wyróżnić przedsiębiorców, którzy w bardzo trudnym dla gospodarki roku 2020 wykazali się wyjątkową postawą i promocją idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Organizatorzy są przekonani, że na Pomorzu Zachodnim jest wiele takich firm i zachęcają je do nadsyłania zgłoszeń. Czasu zostało już niewiele.

– Prowadzenie firmy, działalność w biznesie to więcej niż zarabianie pieniędzy. Polska Fundacja Przedsiębiorczości jest aktywnie zaangażowana w promowanie społecznej odpowiedzialności biznesu. Sami wspieramy organizacje pożytku publicznego z całego regionu. Organizując konkurs, chcemy docenić firmy wrażliwe społecznie, przedsiębiorców, którzy nie są obojętni na to, co dzieje się w ich środowisku i dookoła niego. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w czasie pandemii, to działalność związana z ograniczaniem jej skutków jest najczęstszym przykładem CSR, ale nie chcemy się zamykać tylko w takim działaniu – mówi Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.

Jaka działalność będzie więc najwyżej oceniana w konkursie PFP?

– Liczymy na szeroką reprezentację firm zaangażowanych w działalność społeczną i charytatywną, bardzo doceniamy działanie na rzecz środowiska naturalnego i przyrody, warte uwagi są również aktywności sprzyjające równouprawnieniu czy promowaniu aktywności społecznej i obywatelskiej. CSR ma dwa wymiary – zewnętrzny i wewnętrzny. Na pewno wiele firm skupia się na pomocy i wspieraniu swoich pracowników i takie firmy również będziemy wyróżniać – dodaje.

Kto może zgłaszać przedsiębiorców? Zarówno oni sami, jak i ich pracownicy czy partnerzy gospodarczy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie pfp.com.pl. Należy go wypełnić i przesłać na adres  csr@pfp.com.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 maja 2021 r.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym konkursu.