Targi turystyczne, jarmark, festiwal food trucków, strefa browarów rzemieślniczych, wesołe miasteczka – a to tylko część atrakcji, które będą czekały na mieszkańców nad Odrą. Wszystko w ramach corocznego Pikniku nad Odrą, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w nowym miejscu – nie u podnóża Wałów Chrobrego, ale na Łasztowni. Wstęp jest bezpłatny.

 

Piknik nad Odrą to jedna z najbardziej rozpoznawalnych plenerowych imprez w naszym mieście. Każdego roku przyciąga tysiące mieszkańców i turystów. Tegoroczna edycja odbędzie się już w ten weekend, 19 i 20 czerwca, na Łasztowni.

Jej najważniejszym elementem będą oczywiście targi turystyczne Market Tour, obchodzące w tym roku jubileusz 30-lecia. Wśród wystawców targów turystycznych znajdziemy zagranicznych, krajowych, regionalnych i lokalnych przedsiębiorców, organizacje i reprezentantów jednostek samorządowych. To właśnie tutaj będzie można odkryć nowe miejsca i zaplanować wakacje.

Regionem partnerskim tegorocznych targów jest województwo śląskie. Ten element regionalny będzie zawarty również w tradycyjnym Wielkim Gotowaniu. W potężnym garze przyrządzonych zostanie około 10 000 porcji żurku śląskiego. W rozdaniu pierwszych porcji uczestniczyć będą włodarze miasta i województwa, zaproszeni goście oraz organizatorzy imprezy. Darmowa degustacja rozpocznie się w sobotę, 19 czerwca, o 14:00.

Jarmark Rozmaitości

W ramach Pikniku zaplanowano również Jarmark Rozmaitości, na którym swoje stoiska wystawią twórcy biżuterii, rękodzieła, mody oraz gier i zabawek dla dzieci, ale nie tylko. To również strefa gastronomiczna, w której odnajdują się miłośnicy słodkich i słonych przekąsek.

Park Czasu Wolnego

Na odwiedzających w weekend Łasztownię przygotowano również Park Czasu Wolnego. To strefa dla tych, którzy nie lubią się nudzić i szukają pomysłów na to, jak spędzić czas wolny – będzie moża tu znaleźć liczne propozycje kursów, szkoleń i warsztatów, zajęć językowych i sportowych.

Aleja Produktów Tradycyjnych

Podczas Pikniku nie zabraknie też atrakcji dla miłośników dobrego jedzenia. Mowa m.in. o Alei Produktów Tradycyjnych, gdzie będą czekały regionalne smakołyki wpisane na oficjalną Listę Produktów Tradycyjnych. To właśnie tutaj będzie można zakupić miody z zachodniopomorskich pasiek, regionalne przetwory, wina, sery, wędliny i pieczywo. Wszystko z najwyższej półki od lokalnych rzemieślników.

Przystań Food Trucków

Będzie też coś dla fanów ulicznego jedzenia, czyli Festiwal Smaków Food Trucków. Mobilne restauracje zakotwiczą nad Odrą, aby serwować specjały z różnych stron świata. Nie zabraknie tu kuchni amerykańskiej, meksykańskiej, azjatyckiej, węgierskiej czy włoskiej.

Strefa Browarów Rzemieślniczych

Z kolei w Strefie Browarów Rzemieślniczych będzie można spróbować wyjątkowego piwa rzemieślniczego z licznych lokalnych browarów. To także miejsce, w którym można przysiąść na ławeczce ze znajomymi i rodziną.

Wesołe Miasteczko

W ramach Pikniku zaplanowano również wesołe miasteczko z kolejkami, karuzelami, dmuchańcami, strzelnicami i trampolinami.

Najważniejsze wydarzenia Pikniku nad Odrą – Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego będą relacjonowane ze studia telewizyjnego. Wszystkie wywiady i nagrania z terenu będzie można zobaczyć podczas imprezy na telebimie lub w mediach społecznościowych.

Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają w sobotę od godz. 11:00.