Pościgi samochodowe i desant z helikoptera na statek. Takie m.in. sceny powstaną w Szczecinie (i jego najbliższej okolicy) podczas dwóch dni zdjęciowych „Kobiet mafii 2”.

To dlatego dziś (10 października) zamknięta jest „chociwelka”. Na 8-kilometrowym odcinku od Węzła Rzęśnica w kierunku do Chociwla kręcone są sceny samochodowego pościgu i karambolu. Zdjęcia prowadzone będą również w innych miejscach, już w granicach Szczecina, m.in. w porcie, na cmentarzu i przy areszcie.

- To bardzo dynamiczna produkcja. Równolegle pracują dwie ekipy zdjęciowe. W Szczecinie zaplanowano dwa dni zdjęciowe – mówi Rafał Bajena z Film Services Szczecin.

Wśród aktorów na planie w Szczecinie pojawią się Piotr Adamczyk i latynoamerykańska gwiazda znana z serialu „Luz Maria” - Angie Cepeda. W obsadzie „Kobiet mafii 2” nie mogło zabraknąć głównych bohaterek z pierwszej części, kreowanych przez Agnieszkę Dygant, Aleksandrę Popławską i Katarzynę Warnke. Szczecińskie akcenty to również występ związanych z miastem raperów – Bonsona i Soboty.

Premiera „Kobiet mafii 2” zaplanowana jest na luty 2019 r. Osią fabularną filmu będzie operacja przemytu narkotyków z Kolumbii. Dlatego część zdjęć odbędzie się właśnie w tym południowoamerykańskim kraju. Ekipa filmowa pojedzie też do Maroka. O zdjęcia zaplanowane w portowym mieście zabiegała Gdynia, ale producentów udało się przekonać, by postawili na Szczecin.

- Bardzo się cieszymy, że po 3-4 latach w Szczecinie znów gościmy polską produkcję filmową. Było to możliwe dzięki wsparciu wielu instytucji, m.in. PŻM. służb miejskich czy Urzędu Marszałkowskiego – podkreśla Rafał Bajena, który od lat zajmuje się ściąganiem do Szczecina produkcji filmowych – Cały czas jestem w kontakcie z wieloma producentami i reżyserami. Dużo rozmawiamy, staram się ich przekonywać. Naszym atutem są na pewno plany zdjęciowe ze statkami i coraz więcej doświadczonych osób na miejscu. Pomogłoby jeszcze utworzenie w Szczecinie oficjalnej Film Comission. Takie instytucje działają w wielu regionach w Polsce.

„Chociwelka” będzie zamknięta 10 października do około godziny 18. Dla obu kierunków ruchu przewidziano objazdy:

- kierunek Chociwel: poprzez drogę krajową nr 3 od węzła Rzęśnica do skrzyżowania z drogą powiatową (powiat Goleniów), na wysokości miejscowości Kliniska w prawo, dalej do miejscowości Strumiany i do skrzyżowania z DW nr 142,

- kierunek Szczecin: poprzez drogę powiatową (powiat Goleniów) do miejscowości Strumiany i dalej do skrzyżowania z drogą krajową nr 3.