Spółka Accolade rozwija swoją infrastrukturę przemysłową w Szczecinie. Nabyła dwie działki na granicy Dąbia i Załomia: przy ulicy Kniewskiej i Lubczyńskiej. Powstać ma tam łącznie 73 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej klasy A

 

Accolade to czeska spółka inwestycyjna, międzynarodowy inwestor w infrastrukturę dla biznesu w całej Europie. W Szczecinie zbudowała już i zarządza infrastrukturą przemysłową Szczecin Park, czyli obiektów, które powstały w Załomiu w miejscu dawnej fabryki kabli. Teraz realizowane są dwie kolejne inwestycje o wartości 60 mln euro.

Przy ulicy Kniewskiej staną dwie hale magazynowe klasy A o łącznej powierzchni ponad 31 000 mkw. Jedna trzecia została już wynajęta pierwszemu najemcy, który świadczy usługi logistyczne dla sektora e-commerce. Nieco inny charakter ma inwestycja przy ul. Lubczyńskiej. Powstanie tam budynek przemysłowy o docelowej powierzchni 42 000 mkw.

– Jesteśmy dumni, że możemy rosnąć w tak strategicznym regionie jak Szczecin. Widząc dynamiczny rozwój biznesu naszych najemców w Parku zlokalizowanym w dzielnicy Załom-Kasztanowe, chcemy umożliwić im dalszą ekspansję dokładnie w momencie, w którym będą na to gotowi. Ze względu na świetne połączenie z Niemcami i Skandynawią oraz umiejscowienie Parku bezpośrednio przy połączeniu drogowym, kolejowym i lotniczym Polski i Niemiec, Szczecin odgrywa niezwykle ważną rolę hubu logistycznego Unii Europejskiej. Połączenie wysokiej jakości nowoczesnych i wielofunkcyjnych hal przemysłowych oraz bliskość głównych rynków europejskich, przyciąga globalne marki oraz przyczynia się do wzrostu gospodarczego regionu – mówi Michał Białas, Country Head Accolade Poland.

– Wolumen zakupów dokonywanych w Internecie rośnie w szybkim tempie, a o sukcesie sprzedawców nie decyduje już ekskluzywny butik w topowej lokalizacji, lecz odpowiednio zarządzana logistyka. Firm, które chcą sprawnie przeprowadzać procesy zakupowe jest coraz więcej, a my w ramach rozwijającej się działalności w Szczecinie budujemy dla nich wysokiej jakości zaplecze – dodaje Milan Kratina, Prezes Zarządu Grupy Accolade.

Inwestycje Accolade zaowocują również nowymi miejscami pracy. Na razie w parku przemysłowym w Załomiu zatrudnionych jest około 4 tys. osób.