Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe z przykrością przekazało informację o śmierci Małgorzaty Jarmoc. „Zawsze bardzo wesoła i radosna, otwarta na współpracę”.

 

W mediach społecznościowych Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe wczoraj opublikowało post, w którym z wielkim żalem poinformowało, że po ciężkiej chorobie 4 marca zmarła wokalistka, członek ZSJ, nieodżałowana Małgorzata Jarmoc.

Jak czytamy na Facebooku, Jarmoc była „obdarzona bardzo mocnym i klarownym głosem, doświadczona wokalistka wielu zespołów jazzowych, jazzrockowych i rockowych. Uwielbiała standardy jazzowe oraz polską i światową muzykę filmową. Po wielu latach koncertowania za granicą, głównie w Niemczech i w Skandynawii, kilka lat temu powróciła do rodzinnego Szczecina i nawiązała współpracę z najlepszymi szczecińskimi muzykami, przebojem zdobywając publiczność wielu scen muzycznych Szczecina i nie tylko”.

W swojej karierze występowała z wieloma zespołami, ale najdłużej z formacjami swojego partnera życiowego, m. in. Wojciech Rapa Quartet czy Acoustic Guitar Projekt. W ostatnich latach wraz z Wojtkiem Rapą i Przemkiem Raminiakiem tworzyła zespół RR-J Jazz Trio (czyli Raminiak/Rapa/Jarmoc).

„Zawsze bardzo wesoła i radosna, otwarta na współpracę, a swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem i entuzjazmem emanowała na wszystkich, z którzy mieli okazję z Nią współpracować”, czytamy dalej w poście.