Jesteś w bardzo trudnej sytuacji materialnej, a przecież raty za chwilówkę trzeba jakoś spłacać. Nie masz możliwości dokonywania opłat, bo po prostu Cię na to w tej chwili nie stać, co zrobić w takiej sytuacji? najlepiej skorzystać z możliwości konsolidacji zadłużenia. Chcesz wiedzieć, czym jest kredyt konsolidacyjny, jak się o niego ubiegać i gdzie najlepiej na niego postawić? Wszystkiego dowiesz się z artykułu, zapraszamy do czytania!

1. Czym jest konsolidacja zadłużenia?

2. Na co można wziąć kredyt konsolidacyjny?

3. Jak ubiegać się o kredyt konsolidacyjny

4. Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny?

Poznaj wszelkie niezbędne informacje, jakie będą Ci potrzebne przed przystąpieniem do składania wniosku o kredyt konsolidacyjny. Spora wiedza dostępna jest na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/konsolidacja-chwilowek-na-czym-polega/.

Czym jest konsolidacja zadłużenia?

Zaczniemy od podstaw, czyli definicji kredytu konsolidacyjnego, ale nie w formie urzędowej. Chcemy bowiem, abyś wszystko dokładnie zrozumiał. A więc konsolidacja to kredyt lub pożyczka, którą możesz wziąć na poczet spłaty innego zobowiązania finansowego. W bankowości mówi się, że konsolidacja to połączenie dwóch zobowiązań w jedno, co pozwala obniżyć wysokość miesięcznej raty. To także możliwość połączenia długów w jeden i spłacania ich jedną ratą. Konsolidacja odnosi się do różnych zadłużeń, jest ich kilka, szczególnie tych podstawowych, opiszemy je w następnym akapicie.

Na co można wziąć kredyt konsolidacyjny?

Chodzi tutaj głównie o połączenie kredytów gotówkowych z odnawialnymi, czy tymi ratalnymi lub na samochód. To jednak nie koniec, bo konsolidacja może dotyczyć pożyczek ratalnych, a także popularnych w ostatnim czasie chwilówek i kart kredytowych. Co ciekawe, konsolidacji można dokonać w zobowiązaniach prywatnych, ale również firmowych. Kredyt na spłatę zadłużenia możesz wziąć wtedy, gdy nie masz możliwości spłaty kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego, samochodowego, ale także chwilówek i szeregu innych zobowiązań. Oferta firm oferujących kredyty hipoteczne systematycznie się zwiększa!

Jak ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim musisz spełniać kilka warunków. Musisz mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty, powinieneś być jedynym posiadaczem konta w polskim banku, czy mieć stały adres zameldowania w naszym kraju. Nie mówiąc już o stałym i regularnym dochodzie. No dobrze, a jak ubiegać się o kredyt konsolidacyjny? To dość prosta czynność, zupełnie przypominająca tą, kiedy starasz się o każdy inny kredyt. Bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową, oceni ją bez względu na to, na co chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny. Sprawdzi Cię w rejestrze dłużników, zweryfikuje Twoje zatrudnienie, a przy tym wysokość Twoich zarobków. Co ważne, kiedy konsolidacja zadłużenia będzie się odbywać za sprawą firm pożyczkowych, a nie banków, te podejdą nieco łagodniej do wszystkich kwestii jednak zasady pozostaną te same.

Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny?

Możliwości jest oczywiście sporo. Wszystkie znajdziesz tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyt-konsolidacyjny/. Chcemy Ci jednak przedstawić kilka najlepszych ofert, które przodują w rankingach. Na pierwszym miejscu znalazła się instytucja Smartney z RRSO wynoszącym 15,38% i oprocentowaniem 7,2%. Drugie miejsce przypadku Kasie Stefczyka, gdzie kredyt konsolidacyjny można wziąć na kwotę tysiąca, ale nawet 160 tysięcy złotych. Miejsce trzecie to firma o nazwie pożyczcovo, gdzie pożyczysz nawet 200 tysięcy złotych na okres nawet 120 miesięcy.

undefined