Z okazji Światowych Dni Morza, które rozpoczynają się już 13 czerwca, do Szczecina przypłynął Dar Młodzieży. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Bułgarskim na Łasztowni.

Światowe Dni Morza, nazywane najważniejszym morskim świętem Narodów Zjednoczonych, odbędą się w naszym mieście w dniach 13-15 czerwca 2018. Patronuje im Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO), organizacja wyspecjalizowana ONZ. W wydarzeniu wezmą udział eksperci z całego świata, którzy podczas konferencji na Łasztowni będą dyskutować o przyszłości branży. Hasłem przewodnim będzie: „Lepsza żegluga dla lepszej przyszłości”. Światowe Dni Morza po raz pierwszy odbywają się w rejonie Morza Bałtyckiego. Poza spotkaniami i panelami dyskusyjnymi imprezie towarzyszyć będzie festyn dla mieszkańców połączony z ze zwiedzaniem jednostek i letnim kinem pod gwiazdami. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj

Na Światowe Dni Morza we wtorek przed południem do Szczecina przypłynął Dar Młodzieży. Jednostka, która aktualnie jest w rejsie dookoła świata na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zacumowała przy Nabrzeżu Bułgarskim na Łasztowni.

Zgodnie z programem wydarzenia zostanie w Szczecinie do piątku, 15 czerwca – w godz. 10:00-11:00 zaplanowano jej pożegnanie. Żaglowiec będzie można zwiedzać. Pokład ma być otwarty w środę i czwartek, 13 i 14 czerwca, w godz. 10:00-20:00.

W rejs dookoła świata Dar Młodzieży wyruszył 20 maja z Gdyni. Szczecin to ostatni przystanek żaglowca w Polsce przed dalszą podróżą. Na morzu trójmasztowiec spędzi ponad 10 miesięcy i odwiedzi ponad 20 portów. W każdym będzie promował nasz kraj.