Mogą już planować podróż fani muzyki, którzy chcą pojechać na festiwal Pol’and’Rock 2022. W rozkładzie jazdy uwzględniono dodatkowe pociągi na wydarzenie, które od 4 do 6 sierpnia zawita w Czaplinku. – Każdego dnia uruchomionych zostanie 16 dodatkowych składów – mówi inicjator, marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Rozkład jazdy z dodatkowymi składami pociągów na festiwal Pol’and’Rock 2022 jest już opracowany, zatwierdzony i opublikowany. Tabela nr 385, która uwzględnia pociągi festiwalowe, jest do pobrania na stronie portalpasażera.pl.

Dodatkowe 16 par pociągów

– Cieszymy się, że festiwal Pol’and’Rock ponownie zawita na Pomorze Zachodnie. Spodziewamy się sporej grupy fanów muzyki, dlatego uruchamiamy więcej pociągów, którymi będzie się można dostać do Czaplinka. Każdego dnia na tory wyjedzie 16 dodatkowych składów – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Każdego dnia, w okresie od 3 do 6 sierpnia, dodatkowe pociągi dowiozą pasażerów na Pol’and’Rock głównie z kierunku Szczecinka. Składy zostaną skomunikowane z pociągami IC i Regio z kraju, ale także z tymi jadącymi od strony Stargardu i Runowa Pomorskiego.

Ponadto ma jeździć także 6 par pociągów stałego kursowania. „Zatem każdego dnia na trasie znajdą się łącznie 22 pary pociągów” – informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Więcej pociągów również na powrót

W ostatnią noc festiwalu i dzień po zakończeniu koncertów (7 sierpnia), na trasę wyruszy 18 par dodatkowych pociągów odwozowych – głównie do Szczecinka, ale także do Runowa Pomorskiego, Stargardu i Szczecina. Oprócz nich będą kursować 4 pary stałych pociągów. Ponownie będą to 22 pary pociągów.

Urząd marszałkowski przewiduje, że wszystkie pociągi będą zestawione z co najmniej dwóch zespołów SA136 o pojemności 450 miejsc, w tym 316 siedzących. Część z nich ma być zestawiona z trzech pojazdów na ogółem 675 miejsc.

„Nie wykluczone, że część kursów obsłużą także nasze hybrydy, choć ich głównym zadaniem w czasie festiwalu będzie przede wszystkim zabezpieczenie obsługi pociągów na pozostałych liniach niezelektryfikowanych województwa zachodniopomorskiego” – informuje biuro prasowe marszałka.

Połączenia ze Szczecina

Pierwszego dnia Pol’and’Rock 2022 (3 sierpnia) ze Szczecina w kierunku Czaplinka pojedzie łącznie 12 pociągów, w tym 6 to połączenia bezpośrednie. Pierwszy kurs jest już o godz. 4:28 (06:41 na miejscu z przesiadką w Runowie Pomorskim), a ostatni – o godz. 21:56 (00:42 na miejscu również z przesiadką w Runowie Pomorskim).

W ostatni dzień festiwalu (6 sierpnia) do Szczecina również pojedzie 12 pociągów, w tym 7 połączeń bezpośrednich. Pierwszy kurs o godz. 4:45 (z przesiadką w Runowie Pomorskim), a ostatni – o godz. 21:13 (z przesiadką w Stargardzie).

Natomiast 7 sierpnia festiwalowicze mają do wyboru 10 pociągów w kierunku Szczecina, wśród których aż 8 to połączenia bezpośrednie.