Po raz piąty przyznano certyfikaty marki „Zrobione w Szczecinie”. Urząd Miasta Szczecin i Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej wyróżniły w tym roku 10 produktów i 10 usług.

Certyfikat „Zrobione w Szczecinie” można zdobywać od 2018 r (łącznie nagrodzono już 79 podmiotów). Celem projektu jest promocja produktów i usług lokalnych, wyróżniających się najwyższą jakością.

– Nagroda „Zrobione w Szczecinie” z pewnością podnosi prestiż wyróżnionych produktów czy usług i świadczy o ich lokalnym charakterze i wysokiej jakości – mówił Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecin. – Laureaci, poprzez swoje produkty i usługi, są ambasadorami Szczecina. Doceniamy to i bardzo im za to dziękujemy. Jesteśmy z Was dumni.

W tym roku wpłynęły 62 wnioski. Z tego grona wybrano 20 laureatów. Wręczenie pamiątkowych certyfikatów i statuetek odbyło się w środę 17 listopada, w Willi Lentza.

Laureaci 5. edycji konkursu „Zrobione w Szczecinie”

Kategoria: Usługi

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus – za organizację wyjątkowych rajdów rowerowych po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim.

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Navigare" – za działalność artystyczną Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie i godne reprezentowanie Szczecina na scenach polskich i zagranicznych.

Metal Madness Paweł Hołownia – za najwyższej jakości wyroby ze stali, które są przykładem prawdziwej rękodzielniczej sztuki.

LSJ HR GROUP – za kompleksową obsługę HR-ową pracodawców ze Szczecina i regionu.

Hairstore Sp. z o.o. Sp. k. – za stworzenie rozpoznawalnej marki oferującej profesjonalne akcesoria fryzjerskie – online i stacjonarnie.

Michał Bączyński „Kinomotiv” – za profesjonalne produkcje filmowe przyczyniające się do promocji Szczecina w całej Polsce.

Vito Team S.C. Adam Romanowski, Adam Witkowski – za stworzenie Vito i Bella House – miejsca, w którym dzieci mogą zanurzyć się w bajkowym świecie i odpowiedzialne prowadzenie biznesu w Internecie.

Alternatywnie Adam Rosołowski – za szkolenia baristyczne z zakresu sensoryki i latte art na najwyższym poziomie i dbałość o jakość oferowanych produktów.

Sagra Technology Sp. z o.o. – za EMIGO - pierwszy w Polsce chmurowy mobilny system wsparcia sprzedaży służący blisko 300 firmom w całej Polsce.

SoPure Katarzyna Kaźmierska-Jastrzębska – za pracownię modniarską SoPure, w której z pasji i tradycji powstają wyjątkowe nakrycia głowy – kapelusze, toczki, fascynatory, welony i opaski.

Kategoria: Produkty

ARTE ABC Konrad Szymanik „Kamienica w Lesie” – za album "Kamienica w lesie" ukazujący Szczecin takim, jaki jest - pięknym miastem z bogatą historią.

Wydawnictwo Prestiż – za pierwszy lokalny, kolorowy magazyn w Polsce, który regularnie udowadnia, że w Szczecinie dzieje się bardzo wiele.

Qualia – Adrian Małachowski –za świeżo palone kawy z linii "Szczecińskie Klimaty" nawiązujące do naszego miasta. Są wśród nich m.in. Szczeciński Sztos 2.1 oraz Szczeciński Przelew 2.0.

Sanprobi Sp. z o.o. Sp. k. – za Sanprobi Super Formuła - wieloskładnikowy preparat tworzony przez szczecińskich specjalistów i sprzedawany w całym kraju.

Agata Osys Usługi Gastronomiczne Zielona Pszczoła – za zdrowe batony z naturalnych składników, które swoimi nazwami nawiązują do Szczecina. Są wśród nich m.in. Stoczniak, Portowiec czy Puszczyk Bukowy.

Cukiernia Piekarnia Woźniak Sp. z o.o. – za chleby razowy i żytni, wypiekane w oparciu o tradycyjną technologię przy wykorzystaniu naturalnych surowców wysokiej jakości.

PIGMENT Sp. j. R. Bielak, I. Bielak – za antysmogowe, wiruso- i bakteriobójcze farby fotokatalityczne "Titanium", których nikt wcześniej w Polsce nie produkował.

MK Project „Szczecińskie Beza” – za "Szczecińską Bezę" tworzoną na bazie własnych, niepowtarzalnych receptur, która zaskarbiła sympatię szczecinian.

Technologie Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. – za luksusowy jacht motorowodny Sealine S330 produkowany "od A do Z" w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Zakład Przetwórstwa Spożywczego Mas-AR Sp. z o.o. – za kiełbasę jarmarczną wytwarzaną w Szczecinie od 25 lat zgodnie z tradycyjną recepturą bez wykorzystania konserwantów.

Lista laureatów poprzednich edycji dostępna jest na stronie internetowej https://zrobione.szczecin.eu/.