inne

Akcja "Kwiat za grat" na Jasnych Błoniach

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Jasne Błonia
Kiedy?
Niedziela, 06.06.2021
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Niedziela, 06.06.2021
Do której godziny?
14:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Szczecińscy studenci już po raz kolejny zapraszają do wspólnej akcji ekologicznej. 6 czerwca na Jasnych Błoniach będą wymieniać elektrośmieci na sadzonki kwiatów. Aby otrzymać rośliny, wystarczy przynieść z domu stare telefony, ładowarki, niedziałający sprzęt elektroniczny czy drobne AGD. Dla odwiedzających stoisko przygotowana została ekoniespodzianka. Wydarzenie odbywa się na parkingu przy Pomniku Czynu Polaków w godzinach 9:00-14:00.

 

Akcja ma na celu zbiórkę elektrośmieci, za które uczestnicy wydarzenia otrzymają sadzonki kwiatów. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku i organizowane jest przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych. Sadzonki kwiatów są jedynie symbolicznym podziękowaniem za przyniesienie elektrośmieci. Niezależnie od ilości “gratów” każda rodzina otrzymuje jedną - dwie sadzonki.

– Postanowiliśmy jednak wyróżnić wyjątkowo przykładnych szczecinian przynoszących dużo „gratów” i nagrodzić ich nieco droższymi sadzonkami - mirtu oraz malwy drzewiastej – informuje Anna Rożuk, koordynator akcji z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Urozmaiceniem wydarzenia będzie możliwość przetestowania przez mieszkańców Szczecina EKOkiosku, czyli urządzenia do zbierania, kompaktowania i segregowania opakowań po napojach - butelek PET oraz puszek naszej szczecińskiej firmy R3 Polska. Sadzonki kwiatów będzie można otrzymać za skorzystanie z EKOkiosku, wystarczy przynieść 5 butelek lub puszek.

Partnerem wydarzenia jest od lat firma Remondis, która nieodpłatnie zajmuje się utylizacją elektrośmieci. W tym roku po raz trzeci partnerem wydarzenia została firma Enea Operator fundująca sadzonki kwiatów.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego oraz Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Stanisława Wziątka.

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/1k8U4uUdT

Komentarze
~ITA
03.06.2021 22:23

Czy zużyte baterie też odbieracie ?

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję