W programie trwającej właśnie kolejnej edycji festiwalu 13 Sphere najważniejsze były warsztaty (z różnych dziedzin). Nie wszyscy mogli w nich uczestniczyć, a zatem warto przyjść do klubu 13 Muz i poznać efekty tych działań oraz zobaczyć ekspozycję podsumowującą projekt STARTer Szczeciński vol.2.

Choć główne wydarzenia festiwalu już się odbyły (a był wśród nich m.in. wystep zespołu Biff , Sztigara Banko czy bardzo „oblegane” warsztaty audiowizualne dla dorosłych) to prace starterowe oraz te, które powstały w ramach zajęć prowadzonych z dziećmi, można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki 13 muz do 8 grudnia. Wśród nich są np. rzeźby, które wykonali uczestnicy programu „Aktywna Książka: Czarny pokój kolorów” (którymi były m.in. dzieci niedowidzące). Te obiekty pobudzają do aktywizacji innych zmysłów niż wzrok. Poza tym można posłuchać dźwiękow Odry (zarejestrowanych hydrofonem).

Wśród prac zakwalifikowanych do wystawy STARTer vol 2. są grafiki, instalacje, videoarty, rysunki i fotografie. Autorami prac są przede wszystkim studenci Akademii Sztuki, a uwagę zwarca np. „Zeszyt do kolorowania” Natalii Janus, w którym grafiki Francesco Goi zostały ukazane w formie obrazków do wypełnienia barwami. Tatiana Pancewicz w video "Role models" łamie stereotyp klasycznej modelki, a Katarzyna Nawrocka w instalacji „Szuflady” to konfiguracja minimalistycznych obiektów, posiadających swoją historię, wbrew pozorom nie łatwą do przeniknięcia. Wchodząc n atrzeci poziom klubu 13 Muz można też osiągnąć... spokój doskonały. Tak zatytułowana jest praca Piotra Depty, który posłużył się techniką malarską by oddać stan wyciszenia, kontemplacji...

Kuratorem tej ekspozycji jest KED Olszewski a jej współtwórczynie to Teresa Otulak i Ola Zielińska, studentki wydziałów Sztuk Wizualnych oraz Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki. W ramach STARTera zobaczyć można także dwie prace jego córki, Justyny Olszewskiej - „Lukier” i „Przestrzeń osobista”.