Kilkumiesięczne źrebaki – Kansas Wine i Amant More Than Special – biegają teraz po wygodnej i bezpiecznej, sprężystej nawierzchni z piaskiem kwarcowym oraz kawałkami fizeliny. Zakończyła się modernizacja Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT na Osowie.

Prace o wartości niemal 8 mln zł objęły również wykonanie systemu melioracji na 5-hektarowej działce ośrodka oraz montaż „inteligentnego” systemu pomp z czujnikami, które nawadniają lub odwadniają teren ujeżdżalni, w zależności od warunków atmosferycznych. Pojawiło się nowe oświetlenie, a do sąsiedniego stawu wpuszczone zostaną ryby.

– Dzięki tej inwestycji Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT stał się miejscem, w którym w przyszłym roku będą się mogły odbywać zawody jeździeckie – mówi Emilia Kujawa, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

W ośrodku na co dzień odbywają się sesje hipoterapii, ćwiczenia policji konnej, a także zajęcia Technikum Hodowli Koni w Szczecinie. Od niedawna uczniowie mają nowych podopiecznych.

– W tym roku w stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego przybyło dwóch lokatorów. W maju i czerwcu urodziły się dwa źrebaki – Kansas Wine i Amant More Than Special. Ogierki rosną jak na drożdżach – relacjonuje Emilia Kujawa.

Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT w Szczecinie mieści się przy ul. Junackiej 21/25 na Osowie.