Przestronna hala hangaru dawnej bazy lotnictwa morskiego stanie się centrum kulturalno-rozrywkowym, a wokół niej powstaną apartamenty hotelowe. Wszystko w urokliwym otoczeniu Morza Bałtyckiego i jeziora Jamno. Fabryka Samolotów w Mielnie to najnowsza inwestycja Grupy Arche. Już teraz można zostać właścicielem apartamentu hotelowego i czerpać ponadprzeciętne zyski.

Grupa Arche funkcjonuje na rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Jej prezesem jest Władysław Grochowski. Wielokrotnie nagradzany nie tylko za działalność biznesową (m.in. Przedsiębiorca Roku Money.pl), ale też społeczną (np. Order Odrodzenia Polski czy Filantrop Roku Polskiego Radia 2022).

Ratują zaniedbane zabytki

Jego firma jest właścicielem 17 hoteli w całej Polsce. Wyspecjalizowała się w rewitalizacji zaniedbanych zabytków. Dzięki inwestycjom Grupy Arche odnowiono już m.in. Cukrownię Żnin, Dwór Uphagena w Gdańsku, Zamek w Janowie Podlaskim oraz Pałac i Folwark Łochów. Niedawno warszawski deweloper zwrócił uwagę również na wąski pas ziemi pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno.

– Historia dawnej bazy lotnictwa morskiego w Mielnie jest bardzo ciekawa. Odnowimy zabytkowy hangar, choć oczywiście nie wrócą już tam hydroplany. Teraz zagości tam kultura i sztuka. To wszystko wpisuje się w naszą ideę ratowania dziedzictwa, by tam, gdzie kiedyś tętniło życie, powstało nowe miejsce dla mieszkańców i przyjezdnych, nawiązujące do dawnych czasów – mówi Magdalena Sidorowicz, Dyrektor sprzedaży nieruchomości Arche.

Baza lotnictwa morskiego Luftwaffe powstała w Mielnie w latach 1936-39. Składała się wówczas z ok. 30 budynków i dwóch betonowych pochylni, służących do wodowania hydroplanów na jeziorze Jamno. Po wojnie bazę na krótko zajęła Armia Czerwona, a później przekazała ją Wojsku Polskiemu. Mundurowi wykorzystywali ją do końca lat 90. XX wieku. Wielki hangar z czerwonej cegły jest najbardziej efektowną pamiątką dawnych czasów.

„Chcemy, aby był to obiekt tętniący życiem nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale przez cały rok”

Grupa Arche jeszcze czeka na pozwolenie na prace remontowe hangaru. Zaplanowano w nim ok. 70 pokoi hotelowych i wspomniane centrum kulturalno-rozrywkowe. Obok ruszyła już natomiast budowa nowego obiektu – to pierwszy etap zabudowy hotelowej. W powstającym budynku będzie 120 apartamentów (od 35 do 100 m2), głównie przeznaczonych do inwestycyjnego zakupu.

– Mamy już duże doświadczenie przy tworzeniu hoteli. Chcemy, aby był to obiekt tętniący życiem nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale przez cały rok. Miejsce różnorodnych wydarzeń przeznaczonych dla każdej grupy wiekowej. Bardzo nam zależy, żeby zaprosić do współpracy lokalnych artystów i społeczników, chętnie udostępnimy im przestrzeń. Byli już zresztą obecni podczas wrześniowych dni otwartych Fabryki Samolotów w Mielnie. To ważne, aby lokalna społeczność miała poczucie, że również czerpie korzyści z działalności hotelu – podkreśla Magdalena Sidorowicz.

To sposób na zainwestowanie oszczędności. Kupując jeden pokój, czerpie się zyski z działalności całego hotelu

Wymierne korzyści będą mieli również wszyscy inwestorzy, którzy kupią w nowym hotelu pokoje (40 proc. pierwszego etapu jest już sprzedane). Dzięki temu będą czerpać zysk z całej działalności komercyjnej hotelu (nawet do 12 proc.).

System Arche® to autorki mechanizm biznesowy, który jest zupełnie nową koncepcją funkcjonowania i inwestowania w apartamenty i pokoje hotelowe. Nabywca pokoju hotelowego pobiera zysk z jego wynajmu oraz całej powierzchni pracującej w hotelu, nie martwiąc się o jego obłożenie. Ta bezobsługowa inwestycja jest możliwa dzięki zarządzaniu prowadzonemu przez Arche SA. Każdy lokal posiada księgę wieczystą, a inwestor otrzymuje specjalne przywileje. Dzięki Systemowi Arche® hotele uzyskują ponadprzeciętne wyniki.

Co miesiąc, każdy inwestor otrzymuje dokładne rozliczenie kosztów, dochodów i zysku od pracy całego hotelu. Oprócz zarobków wyższych niż przy wynajmie mieszkania, każdy, kto zostanie właścicielem apartamentu hotelowego, stanie się członkiem Klubu Inwestora i otrzyma specjalne przywileje.

– To system wypracowany i sprawdzony we współpracy z inwestorami przez 20 lat. Mają oni wpływ na działalność hoteli, wspólnie z nami sprawują nad nimi kontrolę. Myślę, że w tej chwili to najlepsza tego typu oferta inwestycyjna w Polsce. Nawet, gdy w czasie pandemii hotele nie wypracowały odpowiednich zysków, wypłaciliśmy inwestorom wszystkie założone wcześniej pieniądze. Dużo do tego dołożyliśmy, ale wiarygodność jest dla nas najważniejsza – tłumaczy Magdalena Sidorowicz.

Więcej informacji na temat inwestycji Arche Fabryka Samolotów w Mielnie można znaleźć na stronie: https://deweloper.arche.pl/zabytkowa-fabryka-samolotow-mielno.

Grupa Ache zaprasza potencjalnych inwestorów na spotkanie w stolicy. Firma gwarantuje nocleg ze śniadaniem w jednym z hoteli Arche. Skontaktuj się ze specjalistami w dziedzinie nieruchomości, z pewnością pomogą w realizacji Twojego planu inwestycyjnego na rok 2023.

Biuro w Poznaniu: +48 531 065 398

Siedziba Główna: + 48 500 068 069