Kilka tras do wyboru, warsztaty dla początkujących rowerzystów, ciepły posiłek i słodkości od koła gospodyń wiejskich oraz koncert jedynej na świecie grupy, która pedałuje i koncertuje w tym samym czasie.

„To nie tylko doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również do spotkania z innymi entuzjastami rowerów, wymiany doświadczeń i poznania nowych tras w towarzystwie doświadczonych przewodników” – zaprasza marszałek Olgierd Geblewicz.

Pięć tras do wyboru

Wydarzenie odbędzie się już 6 kwietnia br. z okazji Rowerowego Roku na Pomorzu Zachodnim. Do wyboru jest 5 tras rowerowych:

- Przecław – Mescherin, miejsce startu: parking przy przejeździe kolejowym pomiędzy Przecławiem a Warzymicami, godzina startu: 9.00, przewodnik: Andrzej Kraśnicki jr.

- Banie – Mescherin, miejsce startu: plaża miejska, godzina startu: 10.15, przewodnik: Halina Świst.

- Siadło Dolne – Mescherin, miejsce startu: Przystań Sołecka, godzina startu: 10.45, przewodnik: Jakub Czerniak.

- Schwedt/Oder – Mescherin, miejsce startu: Hugenottenpark, godzina startu: 10.30, przewodnik: Katarzyna Kupczyk.

- Pętla Mescherin – Mescherin, miejsce startu: polana piknikowa, godzina startu: 10.15, przewodnik: Andrzej Urbański.

Na udział w wydarzeniu obowiązują zapisy na stronie rowery.wzp.pl, gdzie można również znaleźć szczegółowe informacje o każdej trasie. Można również przyjechać na sam piknik rowerowy, który zaplanowano w Mescherin. 

Warsztaty, słodki poczęstunek i rekreacja

Po zakończeniu przejazdu uczestnicy spotkają się w niemieckim Mescherin, gdzie będą czekać kolejne atrakcje. A wśród nich - koncert Big Bike Orchestra. To jedyna na świecie grupa, która pedałuje i koncertuje w tym samym czasie.

Na tym nie koniec. Dla początkujących rowerzystów zostaną zorganizowane warsztaty, podczas których eksperci podzielą się doświadczeniami i praktycznymi poradami na temat konserwacji i naprawy roweru.

„To doskonała okazja, aby lepiej zrozumieć swoje dwukołowe pojazdy i nauczyć się podstawowych czynności serwisowych przed sezonem” – zachęcają organizatorzy.

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami oraz strefy Decathlon Szczecin, w której będzie można testować profesjonalny sprzęt. Najmłodsi rowerzyści będą mogli odpocząć i bawić się w strefie dziecięcej. „Po zakończeniu pikniku możliwy będzie powrót pociągiem z Gryfina do Szczecina, uruchomionym specjalnie z okazji rajdu - odjazd o godzinie 16:34 z dworca w Gryfinie”– dodają organizatorzy.

Wydarzenie jest współfinansowane z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.