Przy ul. Polickiej na Stołczynie rozpoczęły się roboty ziemne. Jeszcze w tym roku gotowy ma być tam Vendo Park – park handlowy z kilkunastoma sklepami. – Dla lokalnej społeczności będzie to miejsce, które zapewni dostęp do artykułów spożywczych oraz spełni zapotrzebowanie na produkty DIY, odzieżowe oraz sportowe – zapowiada Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający w spółce Trei Real Estate Poland, która jest inwestorem.

O planach budowy nowego parku handlowego na północy Szczecina informowaliśmy już 3,5 roku temu. Według pierwszych założeń miał być bowiem gotowy w 2022 roku. Czas prac przygotowawczych i uzyskiwania niezbędnych dokumentów znacząco się jednak przedłużył.

Jakie będą tam sklepy? Jeden z nich będzie pierwszym w Szczecinie

Vendo Park powstanie niedaleko istniejącej już Galerii Północ, po drugiej stronie ulicy Polickiej, w miejscu po fabryce prefabrykatów do budowy domów. Na 5,5-hektarowym terenie staną obiekty o łącznej powierzchni 22 tys. mkw.

Znajdzie się tam pierwszy w szczecinie market budowlany OBI. Wśród potwierdzonych najemców są również: Lidl, Media Expert, JBB, Action, Martes Sport, Maxi ZOO, Sinsay, Pepco, Euro AGD, Optyk Sekret, TEDi, Deichmann, Dealz, Rossmann oraz Hebe.

– Nasz Vendo Park w Szczecinie to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji. Wszystkie umowy podpisaliśmy jeszcze na etapie planowania przedsięwzięcia. Zainteresowanie tym obiektem jest bardzo duże, ponieważ park handlowy powstanie w północnej części miasta, na Stołczynie, w lokalizacji strategicznej, bo w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego – mówi Jacek Wesołowski.

Zaczynali od mniejszych miejscowości

Jego firma, Trei Real Estate Poland, uruchomiła w Polsce już 38 parków handlowych pod marką Vendo Park. Na początku celowali głównie w mniejsze miejscowości, ale są też np. w Łodzi czy Krakowie. W naszym województwie można robić w nich zakupy w Koszalinie i Myśliborzu.

Budowa szczecińskiego Vendo Park ma zająć około 10 miesięcy. To znaczy, że otwarcia nowego obiektu można się spodziewać w czwartym kwartale 2024 roku. Za prace konstrukcyjne i budowlane odpowiada firma Budrem, a projekt przygotowała Tues Pracownia Architektury.