Zmiany w organizacji ruchu obejmą ul. Urlopową i ul. Kredową. Zostaną wprowadzone w piątek, 26 kwietnia.

Ulica Urlopowa zostanie zamknięta za zjazdem w ulicę Astronomiczną do włączenia w ulicę Białej Mewy. Na ulicy Kredowej nie będzie przejazdu od skrzyżowania z ulicą Rafy Koralowej do skrzyżowania z ulicą Kaskadową.

– Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie uwagi w rejonie prowadzonych robót budowlanych. Dojazd do posesji mieszkańców na wskazanych odcinkach ulic będzie zapewniony – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Na obu ulicach prowadzone będą prace budowlane związane z przebudową całego układu drogowego. Ten etap obejmuje też modernizację ulicy Ostoi Zagórskiego i przedłużenie ulicy Czesława Miłosza. Wszędzie projektowane są nowe chodniki, miejsca postojowe i zjazdy. Powstanie też rondo, oświetlenie, a wszystkie sieci przejdą przebudowę.

Generalnym wykonawcą prac jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A., która otrzyma za nie 38,3 mln zł. Nadzór nad inwestycją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Modernizacja układu drogowego w dzielnicy Północ w Szczecinie prowadzona jest również na Andersena, Północnej i Wapiennej. Łącznie przebudowanych zostanie blisko 4,9 km ulic.

Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.