Business Club Szczecin po raz 21. zaprosił zachodniopomorskich przedsiębiorców na uroczyste podsumowanie roku. Na Gali Biznesu w hotelu Courtyard by Marriott gościli również najważniejsi politycy, a także ludzie kultury i sztuki.

– Uczestnictwo w Gali Biznesu to dla mnie zawsze ogromna radość i przyjemność. To wydarzenia świadczy o tym, że nasze ukochane miasto Szczecin i całe województwo, znakomicie się rozwijają. Pamiętajmy, że środowiska gospodarze to oś naszego kraju. Bez gospodarki nie ma podatków, a bez podatków nie ma budżetu. Dlatego takie inicjatywy należy wspierać – podkreślał marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Tradycją jest już, że szczecińska Gala Biznesu odbywa się w pierwszej dekadzie stycznia. Dla przedsiębiorców to dobra okazja do integracji i dyskusji o największych wyzwaniach stojących przed biznesem. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób.

– Ta liczba, a także format wydarzenia, pokazują jak zmienia się zachodniopomorski biznes. Jaką przeszliśmy drogę rozwoju gospodarczego. Sami ten sukces zbudowaliśmy. Nikt nam niczego nie dał, nigdy jako region nie byliśmy pupilami Warszawy. Wszystko udało się dzięki pracowitości i kreatywności ludzi zachodniopomorskiego biznesu oraz naszych mieszkańców – komentował marszałek województwa Olgierd Geblewicz, który sprawował honorowy patronat nad wydarzeniem.

– Spotykają się tutaj firmy, które są najbardziej aktywne w naszym mieście, prowadzą różne ważne projekty. To szczególnie ważne teraz, w czasach kryzysu energetycznego i wojny w Ukrainie. Musimy tworzyć wspólne środowisko, które będzie się wzajemnie wspierać, żeby rozwiązywać problemy, które nas dotykają – dodał prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

O potrzebie zacieśniania wzajemnej współpracy mówili niemal wszyscy uczestnicy wydarzenia. To tym istotniejsze, że 2023 rok rysuje się jako trudny dla przedsiębiorców. Chodzi nie tylko o wspomniany kryzys energetyczny, ale też wysoką inflację.

– Myślę, że mimo tych trudności, trzeba patrzeć z nadzieją na nadchodzące miesiące i tworzyć wspólnotę. Mimo różnic, mimo często różnych zdań na jeden temat, warto ze sobą rozmawiać. Spierać się o coś, a nie przeciwko komuś. Mam wrażenie, że na Gali Biznesu panuje właśnie taka atmosfera. Znajdują się tutaj ludzie, którzy chcą w ten sposób się ze sobą komunikować – zwracał uwagę wojewoda Zbigniew Bogucki.

Gala Biznesu była okazją do rozdania nagród. Konkursowa kapituła uhonorowała nie tylko przedsiębiorców, ale też ludzi kultury.

 

Nagroda Gospodarcza za rok 2022:

– Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku;

– Elektro BUD Sp. z o.o.;

– P.H.U. BUDOM Henryk Kołodziej;

– Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o.;

– Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego

 

Osobowość Kultury za rok 2022: Adam Opatowicz – Dyrektor Teatru Polskiego.

Złota Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego: Andrzej Fogtt.

Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego: Patryk Zbroja.