„To widowiskowe show wodne, którego w Szczecinie jeszcze nie było” – ogłasza Morskie Centrum Nauki i zaprasza mieszkańców w sobotę na wieczorną „Iskrę ciekawości”. W związku z wydarzeniem zamknięty zostanie pas wodny przy Nabrzeżu Starówka, a cały pokaz najlepiej będzie oglądać z Nabrzeża Wieleckiego.

Już w najbliższą sobotę (27 bm.) otwarte zostanie Morskie Centrum Nauki na Łasztowni. Ale zwiedzanie wystawy stałej nie jest jedyną atrakcją, którą przygotowali gospodarze gmachu. Jak informują, na wieczór zaplanowali „widowiskowe show wodne, którego w tym mieście jeszcze nie było”.

„To połączenie projekcji filmu na ekranie wodnym z pokazem laserowym i muzyką” – wyjaśnia Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy Morskiego Centrum Nauki. Jak dodaje, wydarzenie najlepiej będzie oglądać z Nabrzeża Wieleckiego (naprzeciwko gmachu MCN). Pierwszy pokaz zaplanowano na godz. 22:30, a drugi – 23:10.

„W godzinach 22-23:30 zamknięty będzie pas wodny przy Nabrzeżu Starówka, więc prosimy o to, aby nie podpływać jachtami i łódkami” – dodaje J. Dobrzyński.

Wodne widowisko jest częścią wielkiego otwarcia Morskiego Centrum Nauki. Przypomnijmy, że wejściówki na wystawę stałą kosztują 30 zł (bilet normalny) i 25 zł (ulgowy). Za wstęp na pokaz w planetarium trzeba zapłacić 25 zł (normalny) lub 16 zł (ulgowy). Co ważne, bilety będzie można kupić od soboty, od godziny 10:00 w kasach biletowych MCN.