W sobotę 27 maja pierwsi zwiedzający będą mogli poznać wszystkie atrakcje Morskiego Centrum Nauki na Łasztowni. Bilety można już kupić na stronie www.centrumnauki.eu.

Wejściówki na wystawę stałą MCN kosztują: 30 zł (bilet normalny) i 25 zł (ulgowy). Za wstęp na pokaz w planetarium trzeba zapłacić 25 zł (normalny) lub 16 zł (ulgowy).

Od soboty, od godziny 10.00, bilety będą dostępne również w kasach biletowych MCN, które czynne będą codziennie od 9.00 do 16.00 z wyjątkiem poniedziałku (dzień techniczny).

Morskie Centrum Nauki powstało na nabrzeżu Łasztowni, tuż przy Trasie Zamkowej. Budynek przypominający bryłą kadłub statku zaprojektowała warszawska pracownia Płaskowicki i Partnerzy Architekci.

Wewnątrz znalazła się interaktywna wystawa, w inspirujący sposób opowiadająca o morzu i wszystkich aspektach z nim związanych. Eskpozycja została podzielona na działy: „Chlap”, „Cała naprzód”, „Życie na morzu”, „Morski żywioł” i „Którędy do Afryki?”.

Częścią MCN jest żelbetowa kula planetarium, sprawiająca wrażenie lewitującej nad ziemią. Odbywać będą się tam pokazy związanie nie tylko z astronomią, ale także z fizyką, chemią i biologią.