Gdzie i kiedy?
Dom Kultury „13 Muz”
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
Od: piątek, 15 marca 2024, 17:00
Do: sobota, 13 kwietnia 2024, 20:00
Za ile?
darmowe
Wystawa w Galerii Enter stanowi część akcji charytatywnej o nazwie „Dbaj o Zdro(w)je 2”, skoncentrowanej na promowaniu świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego oraz organizowaniu zbiórki funduszy na rzecz Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje", przeznaczonych na różne formy terapii zajęciowych. Celem wystawy jest nie tylko przełamanie społecznej stygmatyzacji związanej z problemami psychicznymi, ale również przybliżenie tej kwestii szerszej publiczności.

Twórczość prezentowana na wystawie pochodzi od artystów z różnych regionów Polski, którzy podjęli się zadania ukazania problemów i wyzwań, z jakimi się zmagają, z różnorodnych perspektyw. Wybrane prace zostaną wystawione na aukcję, a zebrane środki zostaną przeznaczone na zbiórkę projektu.

Wernisaż jest rezultatem współpracy akcji charytatywnej „Dbaj o Zdro(w)je 2" z Domem Kultury „13Muz", a także z artystami, którzy zdecydowali się bezinteresownie przekazać swoje prace na cele wernisażu. Projekt zyskał uznanie i poparcie, między innymi w postaci Honorowego Patronatu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Honorowego Patronatu Prezydenta Miasta Szczecin. Cała akcja jest aktywnie organizowana przez grupę uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie.

 

Informacja o organizatorach: „Jesteśmy grupą młodzieży z drugiej klasy licealnej o profilu IB. Od dawna już przyglądamy się pewnemu problemowi - jak zauważyliśmy, w dzisiejszych czasach zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży często bywa lekceważone, mimo, iż jest ono tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Nie chcemy stać wobec tego obojętnie! Nasza akcja ma na celu zebranie środków na rzecz Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w szpitalu "Zdroje" w Szczecinie, uświadomienie o znaczeniu zdrowia psychicznego, podpowiedzenie jak sobie radzić w pewnych sytuacjach oraz do kogo się zgłosić po pomoc. Dzięki temu mamy nadzieję pomóc lokalnej społeczności i okazać wsparcie osobom dotkniętym tym problemem”.