Skąd mogę wiedzieć, czy moja historia jest wystarczająco ważna, żeby ją zapisać? Czy pisanie o sobie jest pisaniem dla siebie – tylko i wyłącznie? Do czego może przydać się pisanie? Oraz czy warto pisać i po co? Na ogół kursy pisania uczą, jak pisać szybko, dużo i regularnie. Ja chcę robić wszystko tylko nie to.
Jak stworzyć idealną fabułę i jak zmusić się do pisania, kiedy nie chce mi się pisać? – na tych warsztatach na pewno się tego nie dowiesz. Bardziej interesują mnie mikro historie i kategoria pisania dla przyjemności. Budowanie kontaktu przez tekst – to, że można spotkać się i o nim rozmawiać, ale bez presji, że tekst musi być najlepszy na świecie, zanim go ktoś zobaczy.
Warsztaty będą miały wymiar praktyczny (pisanie krótkich form, ćwiczenia) i dyskusyjno-teoretyczny (przestrzeń na pytania i dyskusję). Możesz przynieść zeszyt, w którym lubisz pisać – albo nic nie przynosić.
Komentarze