Gdzie i kiedy?
piątek, 17 lipca 2026, 20:00
Za ile?
20/25 zł
Warszawska Orkiestra Sentymentalna wraca na zamkowe tarasy! Orkiestra powstała z zamiłowania do repertuaru złotej ery polskiej muzyki dwudziestolecia międzywojennego. Zadebiutowała w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

Do tanecznej zabawy zachęca w płytach „Umówmy się na dziś” (2016) i „Tańcz mój złoty” (2017), do wspólnego śpiewania w „Śpiewniku kolędowym” (2017), do refleksji nad żołnierską codziennością w albumie „Płyń Wisełko” (2018). Orkiestra już na dobre zadomowiła się na krajowej scenie muzycznej. Ma w dorobku setki koncertów – w tym również z orkiestrami symfonicznymi, organizowanych w ramach projektu z okazji 10-lecia działalności.

Zespół porywa do tańca rzesze ludzi i chwyta za serca autorskimi utworami oraz sentymentalnymi aranżacjami starych piosenek, fundując publiczności zarówno podróż w przeszłość, jak i rozrywkę tu i teraz, w Polsce XXI wieku. Zapomniane szlagiery, wzruszające walce, namiętne tanga, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, świat Astona, Tuwima, Warsa, Hemara, braci Goldów i Ordonówny dzięki Orkiestrze zyskują drugie życie.