Gdzie i kiedy?
Piwnica Kany
Plac Św. Piotra i Pawła 4/5
piątek, 6 marca 2026, 20:00
Za ile?
darmowe
Grupa Trzymająca Instrumenty z Ryszardem Oreckim – finalistą Voice of Senior – na wokalu wystąpią w Piwnicy Kany w „Projekcie Nalepa”.
Koncert zespołu GTI to prawdziwa gratka dla fanów polskiego bluesa. Wykonują oni utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout z ogromnym szacunkiem do oryginału, ale i z własną duszą. Skład zespołu to wyjątkowe połączenie doświadczenia i młodej energii, które razem tworzą niepowtarzalną jakość na polskiej scenie muzycznej.
Trzon zespołu to dwóch „weteranów” scen muzycznych: charyzmatyczny, a zarazem nostalgiczny wokalista Ryszard „Nati” Orecki, o tembrze głosu niesamowicie zbliżonym do mistrza polskiego bluesa oraz wybitny perkusista Dariusz A. Kamiński.
Kamiński jako perkusista znany jest z wielu formacji zarówno jazzowych, jak i bluesowych. Wraz z Free Blues Band w latach 1995-2007 występował z Tadeuszem Nalepą.
 
Zespół GTI to żywy dowód na to, że blues łączy pokolenia. Weterani znaleźli doskonałych partnerów w młodych muzykach, którzy wnoszą do projektu energię, kreatywność i własne, świeże spojrzenie na klasyczny już repertuar.
Sylwester Umiński, klawiszowiec zespołu, to prawdziwy czarodziej Hammondów, który potrafi stworzyć klimat. Na gitarze błyszczy Maciej Paszkowski, którego solówki są pełne emocji, precyzji i pasji. Sekcję rytmiczną dopełnia niesamowity basista Jacek Młodzik, który jest prawdziwą maszyną groove’u.
 
Projekt „Nalepa” w wykonaniu GTI to na prawdopodobnie najlepsza propozycja wykonania muzyki legendarnego zespołu, jakie można dziś usłyszeć na żywo. Każdy koncert to muzyczna podróż w czasie, pełna emocji, gitarowych riffów i niesamowitego bluesowego klimatu.