Gdzie i kiedy?
siedziba Stowarzyszenia Kamera przy al. Jana Pawła II 17 (wejście od Mazurskiej)
piątek, 24 listopada 2017, 19:00
Za ile?
darmowe
Zapraszamy na pokaz filmów w kinie Kamery w ramach cyklu "Portrety miasta".
W piątek, 24 listopada, o godz. 19.00 zapraszamy na pokaz trzech filmów:

 • "Sto procent sukcesu"
  reż. Maciej Zarzycki

  Krótka opowieść dokumentalna o panu Marku, maszyniście szczecińskiego oddziału Polregio. Maciej Zarzycki, rocznik 72, człowiek renesansu, który z niejednego pieca chleb jadł. Kocha podróże, fotografię i film. Autor wystawy fotograficznej "Hipisi XXI wieku", która już niebawem ujrzy światło dzienne w stowarzyszeniu "Kamera". Pasjonat kolei od trzeciego roku życia, jeden z czołowych polskich jutuberów prezentujących filmy o tematyce kolejowej.
 • "Król Edward"
  reż. Adam Barwiński

  Reportaż o legendzie szczecińskiego boksu – Edwardzie Królu. Jako chłopak musiał w tajemnicy wyjechać z rodzinnego domu by móc uprawiać swoją wymarzoną dyscyplinę. Gdy zaczął odnosić pierwsze sukcesy, jego życie całkowicie się zmieniło. Wrócił w rodzinne strony jako bohater. Edward Król opowiada o zwycięskich walkach, o nokautach i niepowodzeniach. Teraz jest uwielbianym przez młodzież trenerem.
 • "Dzikun"
  reż: Adam Barwiński, Sebastian Napieraj

  Reportaż o człowieku, który mimo zwolnienia, dalej przychodzi o 5 rano do swojej pracy, ale już z innego powodu.
Adam Barwiński - dziennikarz i reportażysta, związany z redakcją TVP Szczecin, prowadził i współtworzył „Fabrykę kultury” oraz z redakcję programu „Reporter polski” ukazującego się w TVP2, do którego produkuje reportaże – jest autorem ich zdjęć oraz ich montażystą. Za reportaż „Dzikun” został wyróżniony wraz z Sebastianem Napierajem w kategorii „Najlepszy autor reportażu” na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej.

Po projekcji spotkanie z reżyserem Adamem Barwińskim.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Projekt współfinansowany przez Miasto Szczecin, CSL Internationale Spedition i Spiżarnię Szczecińską.