Gdzie i kiedy?
plaża na Wyspie Grodzkiej
Od: piątek, 14 lipca 2017, 15:00
Do: niedziela, 16 lipca 2017, 23:59
Za ile?
darmowe
Relaks w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej w nadchodzący weekend z pewnością będzie niezapomniany. Gwarancją doskonałej zabawy nad Odrą będą m.in. waterball, skimboard i zumba.
Od piątku do soboty (14 i 15 lipca) na terenie Miejskiej Strefy Letniej na Wyspie Grodzkiej rozłożony będzie 30-metrowy sztuczny tor wodny do skimbordingu. Ten nowy sport polega na jeździe (ślizgu) na desce po cienkiej warstwie wody. Wystarczy odpowiedni rozbieg, sprawny skok na deskę i… utrzymanie równowagi.

Przez dwa dni (sobota i niedziela, 15 i 16 lipca) trwać będzie także artystyczny happening dla najmłodszych. Dzieci będą mogły dać upust malarskim talentom, korzystając ze sztalug, papieru, farb, kredek, mazaków itp. Nie zabraknie oczywiście – chyba już tradycyjnie – malowania twarzy.

Gdy dzieci zagubią się w świecie kolorów, dorośli będą mogli poćwiczyć zumbę i fitness. Zajęcia ruchowe w scenerii miejskiej plaży będą połączeniem przyjemnego wysiłku z pożyteczną dbałością o formę i zdrowie. Zajęcia będą odbywały się od piątku do niedzieli (14-16 lipca).

Wakacyjny patrol i waterball to kolejne atrakcje, które dostępne będą dla gości strefy letniej w niedzielę (16 lipca). Patrol polegać będzie na szkoleniu dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Posłużą ku temu fantomy, deska ortopedyczna czy ćwiczeniowy defibrylator. Nad przebiegiem warsztatów czuwać będzie wykwalifikowany ratownik medyczny. Waterball to z kolei wielkie nadmuchiwane kule, które dryfują w specjalnie przygotowanym basenie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie drobny fakt – do przeźroczystych kul może wejść człowiek. Będąc wewnątrz kuli można chodzić, leżeć i skakać po wodzie.

Całość dopełnią łódź-piaskownica dla dzieci, palmy, zestawy do zabaw w piasku, sprzęt do siatkówki plażowej, zestawy do badmintona, leżaki, hamaki i punkt gastronomiczny z ogródkiem naszego partnera. Za wszystkie powyższe atrakcje odpowiada Żegluga Szczecińska. Prócz tego na terenie Miejskiej Strefy Letniej swoje aktywności planuje firma 2event odpowiedzialna m.in. za kontener gastronomiczny.

Wszystkie wydarzenia najbliższego weekendu odbędą się pod wspólnym szyldem „POCZUJ KLIMAT” – serii, która cyklicznie odbywa się na Wyspie Grodzkiej. Ponadto w piątek wieczorem (14 lipca) zagra kolektyw Bass is fundamental, w sobotę zaś decki przejmie Dj SempOne. Szykuje się naprawdę gorący (mimo prognoz) weekend!

Tego lata plaża na Wyspie Grodzkiej jest otwarta dłużej niż w roku ubiegłym. Od niedzieli do czwartku można ją odwiedzać w godz. 10:00 – 22:00, z kolei w piątki i soboty od godz. 10:00 do 24:00 (jeżeli będzie taka potrzeba, godziny weekendowych spotkań będą wydłużane). Wstęp bezpłatny.