Gdzie i kiedy?
ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od pl. Zgody przy sklepie Andergrand.pl)
sobota, 25 listopada 2017, 12:00
Za ile?
darmowe
ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki uruchamia przestrzeń bezgotówkowej wymiany dóbr i usług dla mieszkańców Śródmieścia. Działalność wymienialni zainicjuje sąsiedzki kiermasz.
Przeczytane książki, nienoszone już ubrania, przetwory na zimę – te i inne przedmioty będzie można przynieść i wymienić już w najbliższą sobotę, 25 listopada, o godzinie 12.00. Nie obowiązują zapisy – wystarczy przynieść swoje rzeczy, warto je też oznaczyć karteczką z imieniem i nazwiskiem. Wszelkie wymiany muszą odbywać się bezgotówkowo, czyli bez udziału środków pieniężnych.

Wymienialnia to nie tylko wydarzenie, ale też specjalna przestrzeń w ŚRODKU. Zarówno po kiermaszu, jak i w regularnych godzinach pracy punktu, możliwe będzie zostawienie rzeczy na wymianę na dedykowanym regale. Udostępniona będzie także tablica na ogłoszenia, dotyczące zarówno przedmiotów, jak i umiejętności i przysług, którymi chcą się podzielić ze sobą sąsiedzi.

Sąsiedzka wymienialnia jest częścią akcji „Jak dobrze mieć sąsiada”, organizowanej przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”. Na działanie składają się także cykliczne spotkania tematyczne, podczas których sąsiedzi dzielą się swoimi pasjami. W każdą środę, w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie można nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale przede wszystkim poznać swoich bliższych i dalszych sąsiadów.

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”, ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki

CO: Wymienialnia sąsiedzka
KIEDY: 25.11.2017, godz. 12.00
GDZIE: ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, ul. bł. Królowej Jadwigi 44b

Wymienialnia sąsiedzka odbywa się w ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada”, realizowanego dzięki wsparciu z Programu Społecznik - zachodniopomorskiego systemu wspierania inicjatyw oddolnych, koordynowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.