Gdzie i kiedy?
Dom Kultury „13 Muz”
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
sobota, 25 listopada 2017, 19:00
Za ile?
30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu, 10 zł dla studentów
Zapraszamy na kolejny koncert Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego w ramach cyklu Koncert Jazz Fana. Już 25 listopada o godz. 19:00 w Domu Kultury 13 Muz (pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie) wystąpi zespół Gypsy Swing Quartet.
Zespół wykonuje muzykę, która jest mieszanką jazzu i cygańskiego wigoru, jazz zwany manouche. Czołowymi postaciami tego gatunku od lat określa się genialnego gitarzystę Django Reinhardta i rewelacyjnego skrzypka Stephane'a Grappelli'ego. W koncercie zespół zaprezentuje utwory zarówno tych dwóch wielkich poprzedników, jak i kompozycje własne.

Bilety w cenie 30 zł (40 zł w dniu koncertu) do nabycia na www.bilety.fm, w CIKiT w Zamku Książąt Pomorskich oraz przed koncertem w 13 Muzach. Zamówienia telefoniczne pod numerem 607 421 254. Więcej informacji na www.zsj.com.pl

Gypsy Swing Quartet został założony w 2001 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 20 lat na stałe mieszkającego w Polsce. W mistrzowskiej grze Siergieja mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Siergiej Wowkotrub współpracował m.in. z: „Jazz Band Ball Orchestra”, "Hot D'Jazz Trio", „Five O’Clock Orchestra” oraz jednym z największych współczesnych gitarzystów gatunku manouche - Joscho Stephanem. Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas). Wszyscy muzycy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i oprócz gry w Gypsy Swing Quartet na co dzień współpracują z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar Gypsy Swing Quartet składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephane'a Grappelli'ego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jest laureatem konkursów i festiwali m.in.: „Złota Tarka” (Iława).