Gdzie i kiedy?
niedziela, 26 listopada 2017, 17:00
Za ile?
darmowe
Baltic Neopolis Quartet zaprasza w podróż do Lizbony i Rio de Janeiro. W niedzielny wieczór 26 listopada o godz. 17:00 w Muzeum Historii Szczecina zabrzmią utwory dwóch współczesnych kompozytorów Portugalczyka i Brazylijczyka. Wstęp na koncert jest wolny.
Przewodnikiem w muzycznej podróży między Lizboną a Rio de Janeiro będzie pochodzący z Portugalii skrzypek Emanuel Salvador, a towarzyszyć mu będą Łukasz Górewicz na skrzypcach, Emilia Goch Salvador na altówce oraz Robert Dacko na wiolonczeli. Muzycy Baltic Neopolis Quartet stworzą szlak między Lizboną a Rio de Janeiro, na którym spotkamy dwóch kompozytorów współczesnych Joly Bragę Santosa i Nikolai Almeida Brüchera, Portugalczyka i Brazylijczyka. Będzie to niezwykła okazja do porównania dwóch miast na dwóch kontynentach, w których mówi się tym samym językiem, a korzenie kulturowe są w części te same.

Koncert z cyklu Muzeum Muzyki odbędzie się w niedzielę, 26 listopada, o godz. 17:00 w Muzeum Historii Szczecina. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Artyści:
Baltic Neopolis Quartet:
Emanuel Salvador – skrzypce
Łukasz Górewicz – skrzypce
Emilia Goch Salvador – altówka
Robert Dacko - wiolonczela

Program:
Joly Braga Santos String quartet no. 2 op. 27

Largo-Allegro Moderato
Adagio Molto
Largo-Allegro molto vivace

Nikolai Almeida Brücher Like an Indian in a tailcoat