Gdzie i kiedy?
poniedziałek, 1 lutego 2016, 18:00
Za ile?
140 - 160 zł
W ramach trasy koncertowej promującej płytę „Kalejdoskop" w Filharmonii im. M. Karłowicza z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective wystąi Andrzej Piaseczny.

Wszyscy uwielbiamy zabawy kalejdoskopem... Wystarczy lekko obrócić lunetę, wystarczy drżenie dłoni, by naszym oczom ukazał się nowy, bajeczny widok. Przeznaczony wyłącznie dla nas – możemy być pewni, że nikt inny go nie powtórzy. „Kalejdoskop" Andrzeja Piasecznego jest równie barwny, zaskakujący i podobnie niepowtarzalny. Owszem, wszyscy usłyszymy te same piosenki, ale przecież nie takie same. Artysta zaproponował tym razem autorskie reinterpretacje nie tylko znanych, ale wręcz uwielbianych utworów, więc każdy będzie przeżywał je przez pryzmat własnych doświadczeń, każdy doda do tych dźwięków brzmienia osobistych sentymentów, skojarzeń i wzruszeń. Bo jak tu się nie wzruszać przy „Do kołyski" Dżemu, „Zanim zrozumiesz" Varius Manx czy „Liście" Heya? Na wymienionych tytułach lista nie kończy się, ale dopiero zaczyna. Andrzej Piaseczny wśpiewuje nowe życie również w piosenki z repertuaru Kayah, Myslovitz, Roberta Gawlińskiego i Edyty Bartosiewicz, przypomina też własne hity. Pierwszy z nich - „Ja (moja twarz)" - to jeszcze czasy Mafii, drugi – „Wszystko trzeba przeżyć" – w oryginale ukazał się na trzeciej solowej płycie artysty. Oprócz reinterpretacji najnowszej klasyki polskiej piosenki Piaseczny proponuje na nowym albumie dwie premierowe kompozycje, które na pewno równie szybko trafią do kanonu, co do serc fanów.

Podczas koncertów towarzyszyć Andrzejowi będzie Orkiestra Kameralna SILESIAN ART COLLECTIVE - zespół młodych instrumentalistów, absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej, który swoją działalność artystyczną prowadzi od 2010 roku. Płyta „Kalejdoskop" w dniu premiery osiągnęła status platynowej płyty. Po raz pierwszy podczas koncertów artyście towarzyszyć będzie sekcja smyczkowa.
[materiały prasowe]

foto: materiały prasowe

bilety na koncert dostępne na bilety.fm