Firma Nemera Szczecin kupiła od miasta działkę w rejonie ulic Irydyowej i Kadmowej w strefie ekonomicznej w Trzebuszu (koło Dąbia). Tuż obok fabryki produkującej urządzenia iniekcyjne do podawania leków (tzw. wstrzykiwacze), którą otworzyli półtora roku temu.

Nemera Szczecin powstała z połączenia szczecińskiego Copernicusa z francuską grupą Nemera. Na początku 2023 roku uruchomiła przy ul. Tytanowej 3 nową fabrykę. Sercem zakładu zajmującego powierzchnie 10 tys. m2 jest tzw. cleanroom, w którym odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Są też hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn oraz część administracyjna. Pracuje tam ponad 200 osób.

Teraz szykuje się kolejna inwestycja, zaplanowana „po sąsiedzku”. Nemera Szczecin była jedynym podmiotem, który przystąpił do rozstrzygniętego w czerwcu miejskiego przetargu na działkę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec w szczecińskim Trzebuszu. Za nieruchomość o powierzchni 23 764 m2 zapłaciła ponad 8,3 mln zł.

Wysłaliśmy do przedstawicieli Nemery pytania o plany inwestycyjne związane z wylicytowaną działką. Czekamy na odpowiedź.

W Trzebuszu, poza Nemerą, swoje zakłady ulokowali też: Spcebud, Asprod, Uni-Mebel, Garo Polska.