Miasto udostępniło najnowsze zdjęcia wnętrz Fabryki Wody. Od sierpnia trwają tam odbiory i rozruch technologiczny. Zapowiadane były początkowo na trzy do sześciu miesięcy, dziś urzędnicy mówią o półrocznym okresie. Konkretnej daty otwarcia aquaparku wciąż jednak nie ma, są tylko zapewnienia, że „każdy dzień zbliża nas do odbioru końcowego”.

Rozruchem technologicznym i odbiorami zajmuje się zespół inspektorów. Weryfikują wykonane wcześniej prace i wprowadzają niezbędne poprawki. Przyglądają się nie tylko skomplikowanym instalacjom, ale też elementom wyposażenia i wystroju wnętrz.

„Nad główną halą basenową pomiędzy dźwigarami dachowymi zainstalowane zostały dekoracyjne sufity podwieszane z ledowym podświetleniem. Efekty świetlne imitujące rozgwieżdżone niebo zobaczymy m.in. nad basenem w strefie tropikalnej” – czytamy w komunikacie miasta.

Uruchamiane i sprawdzane są piece w mocno rozbudowanym saunarium. Testy przechodzą też zainstalowane w saunach oświetlenie i multimedia. Sprawdzane są też systemy alarmowe.

Cały czas poszukiwani są pracownicy Fabryki Wody. Obecnie trwa nabór do obsługi strefy saun. Z aktualnymi ofertami pracy można się zapoznać na stronie fabrykawody.eu w zakładce „kariera”.

Budowa w miejscu dawnej Gontynki aquaparku połączonego z edukatorium pochłonie 349 mln zł. Jest finansowana z komercyjnych kredytów. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i Alstal Real Estate sp. z o.o. Wykonawcą wyposażenia edukatorium o wartości 25 mln zł jest MAE Multimedia Art. & Education sp. z o.o.