Park przy ul. Hożej został zagospodarowany na nowo. Jest tam teraz miejsce na spacery i odpoczynek, a także ćwiczenia oraz zabawę.

Chodzi o zielony teren między ul. Bogumińską a torami kolejowymi. Na ukos przecina go główna alejka, która stała się teraz asfaltową ścieżką pieszo-rowerową. Boczne alejki wśród drzew zyskały nawierzchnię z naturalnego kruszywa.

– Wzdłuż alejek ustawione zostały ławki i kosze na śmieci. W centralnym punkcie parku oraz przy części skrzyżowań nasadzona została nowa zieleń: krzewy, rabaty bylinowe oraz ozdobne trawy. Założone zostały też nowe trawniki. Powstały również tzw. rabaty żwirowe, których zadaniem jest zatrzymywaniem w gruncie wód opadowych – informuje Paulina Łątka z urzędu miasta.

W parku pojawiły się latarnie, a na sąsiednie osiedle prowadzą nowe schody. Zadbano również o urządzenia służące rekreacji i zabawie.

– Do tak zwanej strefy aktywności przeniesione zostały elementy siłowni pod chmurką, obok których stanął zestaw do street workoutu. Jest też plac zabaw z efektownym linarium, równoważnią, huśtawką „ptasie gniazdo” i urządzeniem sprawnościowym „labirynt” – wylicza Paulina Łątka.

Przebudowa parku kosztowała 2,5 mln zł. Na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych prace wykonała firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak.