Konstrukcja budynku jest gotowa, pojawiło się wielkie logo, a elewacja przechodzi pierwsze testy podświetlenia. Otwarcie hotelu Hampton By Hilton Szczecin East przy ul. Struga 26 planowane jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. Znajdą się w nim 103 pokoje i centrum konferencyjne.

Hotel zajął pustą działkę obok Pizza Hut. Budowa ruszyła blisko dwa lata temu. Od początku roku można było oglądać kolejne fragmenty odsłanianej elewacji od strony wejścia głównego.

– W ostatnich tygodniach wewnątrz obiektu prowadzone były prace w zakresie montażu ścian gipsowo kartonowych, a także wykonywane były posadzki w pokojach i łazienkach hotelowych. Instalacje sanitarna, jak i elektryczna wykonywane są sukcesywnie do postępu prac budowlanych – relacjonują przedstawiciele hotelu Hampton By Hilton Szczecin East.

Później pozostanie jeszcze zagospodarowanie terenu wokół budynku, prace wykończeniowe i wyposażenie pomieszczeń.

Texas i Tennessee na Prawobrzeżu, czyli centrum konferencyjne

Jednym z atutów nowego hotelu ma być zaplecze konferencyjne. Pierwsze w takim standardzie w prawobrzeżnej części Szczecina. Pozwoli organizować w tym miejscu nie tylko szkolenia i inne wydarzenia biznesowe, ale też imprezy okolicznościowe czy bankiety.

– Hampton by Hilton Szczecin East to nowocześnie wyposażone centrum konferencyjne, na które składają się sala Texas, sala Tennessee i Business Corner. Każda z sal może zostać zaaranżowana w ustawieniu teatralnym, szkolnym, jak również bankietowym. Dzięki mobilnym ścianom istnieje możliwość łączenia pomieszczeń w różnych konfiguracjach, dostosowując 150 m2 powierzchni do potrzeb i oczekiwań gości – tłumaczą zarządzający hotelem. – Nierozłączną częścią naszej oferty konferencyjnej będzie także oferta cateringowa.

Co jeszcze czekać będzie na gości?

Częścią obiektu będzie restauracja inspirowana kuchnią włoską, sala fitness z wyposażeniem TechnoGym i parking podziemny z 32 miejscami postojowymi. Dwa z nich przeznaczone będą do ładowania aut elektrycznych.

– Cały hotel został wybudowany w oparciu o nowoczesne technologie dzięki czemu możemy chronić środowisko naturalne. Marka Hilton jest liderem w walce ze zmianami klimatycznymi. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego procesu i podążać w kierunku zrównoważonej przyszłości – słyszymy zapewnienia.

Inwestorem jest spółka celowa HBH Struga, utworzona przez spółkę Emelem-Developer, znaną z przebudowy kamienicy Dohrna przy pl. Zawiszy i renowacji Starej Drukarni przy ul. św. Ducha. Projekt przygotowała pracownia AGK Architekci AW Sp. z o.o. z Warszawy. Generalnym wykonawcą jest Cambio Development.