Na placu budowy osiedla „Nad Odrą” przy ul. Celnej zmienił się generalny wykonawca, co przełożyło się na opóźnienia. Spółka J.W. Construction zapewnia jednak, że w tym roku przekaże klucze do pierwszych mieszkań. I stara się o pozwolenie na realizację trzeciego etapu inwestycji – na działce najbliżej Mostu Długiego.

W połowie grudnia z placu budowy na Łasztowni zeszła spółka Porr, która nie mogła znaleźć porozumienia z inwestorem. J.W. Construction postanowiło dokończyć prace „własnymi” siłami, stawiając na spółkę wykonawczą ze swojej grupy.

– Byliśmy przygotowani na scenariusz, w którym PORR schodzi z inwestycji. Stąd też prace budowlane idą już obecnie pełną parą, a na samym placu budowy mamy blisko 50 procent, więcej pracowników niż za czasów poprzedniego wykonawcy. Budowa jest zaawansowana, realizowane są obecnie coraz większe zakresy elewacji obydwu budynków – przekonuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Sprzedaży i Marketingu J.W. Construction

W tym roku mieszkania i bulwar

Pierwszy budynek to 189 mieszkań i 23 lokale usługowe, drugi – 237 mieszkań i 269 miejsc parkingowych. Będą gotowe nieco później niż zapowiadano.

– Niestety, opóźnienie wygenerowane przez PORR oraz konieczność przeprowadzenia inwentaryzacji na placu budowy wpłynęły na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji. Nasi klienci wiedzą już jednak, że będą mogli wprowadzić się do swoich mieszkań jeszcze w tym roku – tłumaczy dyrektor Ostrowska.

Inwestor zajmie się również budową bulwaru. W ostatnim tygodniu przypłynął nowy sprzęt, który pomoże w zagospodarowaniu nabrzeża.

Aparthotel przy Moście Długim?

Równolegle J.W. Construction, a konkretnie powołana do budowy tego osiedla spółka Celna Development, szykuje się do trzeciego etapu inwestycji. Stara się o pozwolenie na realizację dwóch obiektów: budynku wielofunkcyjnego z przeznaczeniem na hotel i lokale użytkowe z garażem wbudowanym oraz budynku mieszkalno-usługowego z garażem wbudowanym.

– Spodziewamy się pozwolenia na budowę tego etapu jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku i wówczas będziemy mogli podać dokładniejsze informacje odnośnie całej koncepcji. Tymczasem skupiamy się na budowie etapu pierwszego i drugiego – podkreśla dyrektor Ostrowska.

Według wcześniejszych informacji, trzeci etap, zaplanowany tuż przy Moście Długim, miał być kompleksem połączonych ze sobą budynków, mających od trzech do dziewięciu kondygnacji. Jednym z nich miał być budynek usługowy z apartamentami na wynajem o łącznej powierzchni zabudowy ok. 1,5 tys. m2. A drugim – zabudowa mieszkaniowa z usługami w parterze (ponad 4,4 tys. m2).