To w związku z koncertami w ramach Męskiego Grania, które w piątek i sobotę odbędą się na lotnisku w Dąbiu. Dłużej będą kursować nie tylko tramwaje, uruchomiona zostanie również dodatkowa linia autobusowa łącząca prawobrzeże z lewobrzeżem.

Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej zaplanowano w piątek i sobotę, 12 i 13 lipca. Kursowanie linii tramwajowej 2 w skróconej relacji Turkusowa – plac Rodła zostanie przedłużone do godz. 01:30, z częstotliwością co 10 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:49) będą realizowane różnymi trasami (jako linia 8 do Gumieniec, jako linia 7 do zajezdni Pogodno przez ul. Mickiewicza, jako linia 2 do zajezdni Pogodno przez ul. Piłsudskiego lub przez ul. Arkońską, do zajezdni Golęcin przez pl. Rodła).

W godzinach 23:45 – 01:30 uruchomiona zostanie również dodatkowa linia autobusowa 800 w relacji osiedle Bukowe – osiedle Słoneczne – Hangarowa – Brama Portowa – plac Kościuszki (przystanek 10422), z częstotliwością co 4 – 5 minut.

  • W kierunku pl. Kościuszki obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Zwycięstwa, Krzywoustego, Plac Kościuszki; natomiast w kierunku osiedla Bukowego obsługiwane będą przystanki: Hangarowa, Rondo Ułanów Podolskich, Jaśminowa ZUS, Torfowa (nż), Bagienna, Struga Zajezdnia (nż), Wiosenna, Łubinowa, Osiedle Słoneczne, Rondo Regana (nż), Kolorowych Domów, Osiedle Bukowe.
  • Kursy na odcinkach plac Kościuszki – Hangarowa i osiedle Bukowe – Hangarowa będą realizowane jako techniczne.
  • Kursy o godz. 01:29 i 01:34 realizowane będą z osiedla Bukowego do Polic. Na trasie obsługiwane będą przystanki Hangarowa, Basen Górniczy, Wyszyńskiego, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła i dalej jak na tarsie linii 107. Przystanki na trasie linii 107 będą funkcjonować jako „na żądanie”.

Dla linii 2 i 800 od godz. 23:30 do zakończenia kursowania przystanki „Hangarowa” będą funkcjonować jako stałe.

Trasa Męskiego Grania odwiedzi Szczecin 12 i 13 lipca. W piątek na Scenie Głównej zagrają Rubens, Kaśka Sochacka, Mrozu, L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, którzy na żywo zaprezentują muzykę do filmu „Chłopi”, oraz Męskie Granie Orkiestra 2020: Daria Zawiałow, Król, Igo. Natomiast w sobotę na Scenie Głównej usłyszymy Bartka Królika, zespół T.Love, PRO8L3M, Nosowską oraz Męskie Granie Orkiestra 2024. 

Na Scenie Ż w piątek wystąpią Ivo, Miętha, Projekt WOW (Waligóra, Odoszewski, Wolas), Marcelina oraz P.Unity. Natomiast w sobotę przed szczecińską publicznością zaprezentują się Kępiński >i< Kowalonek, Bisz, Skubas feat. Kathia, Marcin Masecki Trio, Jeszcze.