Wzdłuż ul. Królewskiego sukcesywnie powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa. Kolejnym miejscem inwestycji może stać się już wkrótce działka zlokalizowana u zbiegu z ul. Łączną. W miejskim przetargu wylicytowała ją spółka Vastbouw Polska, oferując 8,325 mln zł.

Był to drugi przetarg na sprzedaż tej działki. Cenę wywoławczą za nieruchomość o powierzchni 9,2 tys. m2 ustalono na poziomie 7,5 mln zł. Zainteresowane kupnem były dwa podmioty, co spowodowało, że trzeba było zadeklarować ponad 800 tys. zł więcej.

Licytację wygrała firma Vastbouw Polska, która ma na koncie wiele inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie. Te z ostatnich lat to m.in. osiedle Maciejkowe Wzgórze na Warszewie, Silesia Apartments u zbiegu Śląskiej i Wielkopolskiej czy realizowany właśnie budynek Oki Doki przy pętli tramwajowej na Firlika. W planach jest też inwestycja na ul. Kolumba, w miejscu komisu samochodowego w pobliżu skrzyżowania z ul. Tama Pomorzańska.

Na wylicytowanej działce przy ul. Królewskiego może powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z dopuszczeniem usług w parterach. Podobne inwestycje były już w ostatnich latach prowadzone w tej okolicy.

Tuż obok Modehpolmo zbudowało osiedle Galaktyka, a po drugiej stronie ulicy zrealizowano inwestycje Soft Elektronik (Zielone Wzgórza), Neptun Deweloper (Flaminga) i STBS (Osiedle Sienno). Do tego trzeba dodać pobliską zabudowę w rejonie ul. Łącznej, na czele z osiedlami Świergotki (Horizon) i Małe Błonia (BBI Development).

Ulica Królewskiego powstała w ramach budowy drugiego etapu Trasy Północnej. Docelowo ma być przedłużona do ul. Szosa Polska. Niedawno miasto otrzymało rządowe dofinansowanie na realizację kolejnych prac.