Przy ulicy Lubczyńskiej w Dąbiu rozpoczęła się budowa Panattoni Park Szczecin V. Wiadomo już, że pierwszym najemcą nowej powierzchni będzie firma Bidfood – dostawca produktów i usług dla branży gastronomicznej.

Panattoni to jeden z najbardziej znanych deweloperów hal przemysłowych. Aktywny również w Szczecinie, w którym zrealizował już parki przemysłowe w Załomiu, Trzebuszu i przy ul. Lubczyńskiej. Teraz, w pobliżu tej ostatniej lokalizacji, powstanie kolejny.

Panattoni Park Szczecin V będzie miał 30 tys. m kw. powierzchni. Zaprojektowano go w taki sposób, żeby w przyszłości mógł zmienić przeznaczenie. Ma wykorzystywać atuty związane z położeniem w pobliżu drogi wylotowej ze Szczecina i granicy z Niemcami.

– Nasz najnowszy park w województwie zachodniopomorskim pozwoli efektywnie obsłużyć procesy z zakresu logistyki, e-commerce, magazynowania czy lekkiej produkcji – mówi Weronika Mioduszewska, associate leasing director w Panattoni.

Pewne jest już, że 8,6 tys. m kw. nowej powierzchni wynajmie firma Bidfood. Planuje wykorzystać ją do dystrybucji oraz magazynowanie produktów spożywczych, w tym również w warunkach chłodni i mroźni.

– W związku z dynamicznym rozwojem działalności w regionie poszukiwaliśmy dobrze zlokalizowanej, nowoczesnej powierzchni magazynowej z możliwością dostosowania do specyfiki naszego biznesu. Wybraliśmy obiekt Panattoni ze względu na lokalizację oraz otwartość dewelopera na nasze potrzeby– – mówi Marcin Matyjasik, dyrektor regionu Północ w Bidfood.

Deweloper Panattoni przygotował na Pomorzu Zachodnim łącznie 800 tys. m kw. powierzchni przemysłowych.