Nie tylko tramwajami i autobusami, ale i pociągami regionalnymi będzie można w piątek (22 bm.) jeździć za darmo. Do bezpłatnego przejazdu dwóch osób będzie uprawniać dowód rejestracyjny jednego samochodu. „Auto warto zostawić pod domem i skorzystać z naszych ekologicznych, nowoczesnych pociągów” – zachęca marszałek Olgierd Geblewicz.

Akcja bezpłatnych przejazdów – za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu – ma zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego postanowił się do niej przyłączyć i oferuje nieodpłatne przejazdy pociągami regionalnymi.

– Z możliwości bezpłatnego przejazdu, na jeden dowód rejestracyjny, będą mogły skorzystać dwie osoby – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. – Pomorze Zachodnie stawia na ekologię, na niskoemisyjny transport. Dysponujemy najnowocześniejszą w Polsce flotą do obsługi regionalnych przewozów kolejowych i nadal inwestujemy w najlepszy tabor – przypomina marszałek.

Akcją objęte są wszystkie pociągi regionalne na Pomorzu Zachodnim, ale także w województwach sąsiadujących z Zachodniopomorskiem, tj. lubuskim, pomorskim i wielkopolskim. Oznacza to, że na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu będzie można podróżować pociągami regionalnymi (uruchamianymi przez POLREGIO) np. do Poznania, Zielonej Góry czy Trójmiasta.

Dzień bez Samochodu odbywa się na finał Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września). W piątek będzie można jeździć pociągami regionalnym za darmo, jeśli okaże się dowód rejestracyjny samochodu. Może to być pojazd prywatny, służbowy czy leasingowany.