Występy szczecińskich artystów, rozmowy z inspirującymi szczecinianami, teleturniej o Szczecinie – to i wiele więcej czekało w sobotę na mieszkańców Szczecina. Galeria Kaskada i portal wSzczecinie.pl serdecznie zapraszają do wspólnego spędzenia czasu.
Na żywo
17:26
BNO zaprasza na wieczorny koncert

To jeszcze nie koniec ciekawych wydarzeń w Kaskadzie. O godz. 19:00 zapraszają na „Koncert za jeden uśmiech”.

To prawdziwa rewia szlagierów lat 20. i 30., przebojów muzyki filmowej i rozrywkowej, a nawet ragtime. Baltic Neopolis Big Band porwie słuchaczy dosłownie i w przenośni, bo zagra nastrojowo i do tańca.

17:22
Tanecznie i koncertowo

Michał Pawłowski miał już okazję być w Kaskadzie i prezentować swoją formację taneczną tańca współczesnego Replay Dance Studio. Przyznał, że to jak dużo ludzi w Szczecinie chce tańczyć, pozytywnie go zaskakuje.

– Mamy zajęcia dla mniej i bardziej zaawansowanych. Wystarczy odróżniać nogę od ręki – zaśmiał się Pawłowski.

 

Baltic Neopolis Orchestra opowiedziała o letnim festiwalu Music West Fest, który przez najbliższe miesiące będzie odwiedzać różne miejsca w regionie, żeby dzielić się muzyką kameralną. – Mamy grono polskich i międzynarodowych artystów, kończymy dużym koncertem w amfiteatrze – zdradziła Emilia Goch Salvador, dyrektor orkiestry.

17:05
Można jeszcze dołączyć do wspólnej zabawy!

To już ostatnia szansa, by dołączyć do wyjątkowego wydarzenia w Kaskadzie. Naszymi gośćmi są Sylwia Majdan oraz Baltic Neopolis Orchestra. Sprawdzimy także efekt warsztatów ukulele!

16:10
Dlaczego warto otaczać się zielenią?

Ekipa Greensy podpowiedziała, co warto zrobić, by lepiej nam się pracowało: otoczyć się zielenią. Służą temu m.in. zielone ściany.

15:52
Szczecińscy superbohaterowie

O tym, że w Szczecinie jest dużo dobra, opowiadała Kinga Krzywicka, z Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Przyznała, że starają się odczarować to miejsce i pokazać, że to nie „umieralnia”.

Wśród szczecinian o wielkim sercu mamy też Ligę Superbohaterów, którzy swoją obecność w programie rozpoczęli od... pojmania Jokera! Superbohaterów często można spotkać na oddziałach dziecięcych.

– Do każdego dziecka trzeba podejść indywidualnie – zaznaczają. – Nigdy nie wiadomo, co nas spotka, wielokrotnie towarzyszyliśmy dzieciom w ich ostatnich chwilach. Trzeba wtedy zachować zimną krew.

15:43
Uczą grać na ukulele

W Kaskadzie jest bardzo kreatywnie! Grupa dzieci miała okazję spróbować swoich sił w grze na ukulele!

– Każdy może grać na ukulele i każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie to uspokaja – przyznał Bartosz Orłowski, prowadzący warsztaty.

Przed nami jeszcze druga tura warsztatów, zapraszamy dzieci od 8. roku życia.

15:37
Rywalizacja trwa

W kolejnej turze teleturnieju uczestnicy zmierzyli się z pytaniami o tym, przy której ulicy mieszkał Rzeźnik z Niebuszewa, ile basenów znajduje się na Basenie Górniczym, ile lat kończy szczeciński pasztecik, w którym roku powstała Pogoń Szczecin. Pytania nie sprawiły większych problemów, a jeżeli jeszcze ktoś chce spróbować swoich sił, będzie miał do tego okazję! Zapraszamy!

15:30
Jak Szczecin inspiruje bestsellerowego pisarza?

O swojej nowej książce – tym razem kryminale dla dzieci! – ale i o inspiracjach oraz relacji z czytelnikami opowiadał Marek Stelar. – Miasto od zawsze było dla mnie inspiracją. Szczecin nie jest jeszcze do końca odkryty, co jest jego atutem – przyznał Stelar. – Czuję więź z czytelnikami, chcą wiedzieć o przyszłych losach bohaterów i to jest super.

A o czym jest najnowsza książka? Opowiada o losach emerytowanego psa policyjnego, który wraz z małym Wojtkiem ma kolejną sprawę do rozwiązania.

– Więcej zdradzić nie mogę, by nie odebrać radości z czytania – powiedział Stelar.

14:45
Jest sportowo i kreatywnie

Rozpoczął się kolejny blok rozmów, podczas których porozmawiamy z Dominikiem Bartoszewiczem, ekipą Greensów oraz Markiem Stelarem. Podejrzymy również, jak radzą sobie młodzi uczestnicy warsztatów gry na ukulele.

14:02
Jak można ciekawie podróżować?

Edyta i Krzysiek, którzy publikują na instagramie jako „Tu i Tam we Dwoje” przyznali, że do podróżowania kampervanem przyczyniła się pandemia.

– W pierwszą podróż pojechaliśmy wokół Polski, to była wspaniała przygoda – powiedział Krzysiek. – Nie wyobrażamy sobie teraz by nie korzystać z kampervana – dorzuciła Edyta.

Podróżowali po Europie, ale byli też w podróży po części Stanów Zjednoczonych. – To jedna z takich wycieczek życia – podkreślali.

 

 

13:10
Dzieje się w Kaskadzie

Trwa wyjątkowy dzień w Kaskadzie. Przed nami kolejne rozmowy, goścmi są Adam Matlak i Michał Cichowicz, ciekawostki historyczne, a także kolejna runda teleturnieju z wiedzy o Szczecinie. Warto spróbować w nim swoich sił, na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

 

13:00
20 lat Chóru Politechniki Morskiej

O tym, jak wygląda praca Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie, co sprawia, że osiągnął popularność i o jego wyjątkowych projektach opowiadała Sylwia Fabiańczyk-Makuch, założycielka i dyrygentka chóru. W repertuarze chóru znajduje się nie tylko klasyka chóralistyki, ale i np. ścieżka dźwiękowa z „Wiedźmina”

– W tym roku obchodzimy 20-lecie Chóru, nie wiem, kiedy to zleciało – przyznała. – Ale to nie koniec, niech to będzie przełom w naszej działalności.

12:45
Infleuncerzy ze Szczecina

Szczecin ma swoich influencerów, którzy znaleźli na TikToku swoje miejsce. Nikola Gawrońska zafascynowana jest komunikacją miejską, a Marek Mozga realizuje się w motoryzacji. Ci twórcy pokazują, że bycie influencerami to nie tylko moda i jedzenie.

– Warto znaleźć swoją niszę – przyznała Gawrońska. – Można przekazać w ten sposób innym ludziom wiedzę.

– Ludzie dopiero się otwierają na to, że mechanika samochodowa nie jest tylko dla mężczyzn, a TikTok może w tym pomóc – dorzucił Mozga.

12:24
Wakacje w Szczecinie mogą być fajne!

Pierwsi goście: Piotr Krzystek i Norbert Fijałkowski, przyznali, że w Szczecinie może być naprawdę fajnie.

– Dla mnie ważne jest to, co się dzieje w Szczecinie i zależy mi na tym, by Kaskada była nie tylko miejscem, gdzie robimy zakupy. Chcemy, by szczecinianie się u nas pokazywali – przyznał Fijałkowski.

W Szczecinie w trakcie wakacji będzie się dużo działo!

– Już jest u nas wesołe miasteczko, w sierpniu będą Żagle, a w amfiteatrze mnóstwo koncertów – mówił Krzystek.

– A my zapraszamy na Kino Letnie, które startuje już od przyszłego tygodnia – dorzucił Fijałkowski.

12:08
Rozpoczął się wyjątkowy dzień w Kaskadzie

 

W czasie trwających kilkanaście minut bloków programu „Kaskada kocha Szczecin” będziemy pokazywać gościom Kaskady i widzom portalu wSzczecinie.pl mnóstwo interesujących prezentacji artystycznych i rozmów. Pierwszymi gośćmi będą prezydent Szczecina Piotr Krzystek oraz Norbert Fijałkowski, Dyrektor Galerii Kaskada, Marek Mozga i Nikola Gawrońska, szczecińscy tiktokerzy. Całość rozpocznie pokaz tańca Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie.