Wiele wskazuje na to, że to ostatnie miesiące działania uwielbianej przez mieszkańców kawiarni Alternatywnie. Lokal powstał kilka lat temu w al. Wojska Polskiego i szybko stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na gastronomicznej mapie Szczecina. Właściciele o swojej decyzji poinformowali w mediach społecznościowych. Jak przekazali, ich planem jest otworzenie własnej palarni kawy. Alternatywnie w obecnej formule wygaszone zostanie we wrześniu. Chyba, że znajdzie się ktoś, kto będzie chciał przejąć lokal.

Kawiarnia Alternatywne to młoda marka, która na dobre wpisała się w krajobraz al. Wojska Polskiego. Tym większym zaskoczeniem dla miłośników kawy z tego lokalu był poniedziałkowy post na Facebooku, w którym właściciele ogłosili plan zamknięcia kawiarni. Jednocześnie ekipa Alternatywnie przekazała, że otwierają własną palarnię kawy MAMAM.Coffee .

„Z ogromnym żalem i sentymentem do Alternatywnie informujemy, że nasza przygoda z kawiarnią dobiega pomału końca. Nie jesteśmy w stanie pogodzić tych dwóch biznesów razem, by żadne z nich nie ucierpiało na jakości, która jest dla nas nadrzędną wartością. To było wspaniale 5 lat, niezliczona ilość zaparzonych kaw, poznanych ludzi i masa pięknych wspomnień. Podjęliśmy decyzję, że kawiarnię prowadzić będziemy do końca sezonu letniego. Po tym czasie skupimy się już wyłącznie na palarni kawy i szkoleniach. Wiemy, że wielu z Was bardzo będzie żałowało naszej decyzji, dlatego bardzo chętnie oddamy całą markę w dobre ręce dla osób, chcących kontynuować nasza przygodę z Alternatywnie” – czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych.

W rozmowie z portalem wSzczecinie.pl Alicja Rosołowska, współwłaścicielka kawiarni, potwierdza plan zamknięcia, jednocześnie dodając, że jeżeli ktoś jest chętny, by przejąć lokal, to właściciele są otwarci na rozmowę.

– Mamy swoich stałych klientów i wiemy, że jest to rozpędzony biznes. Nie jesteśmy jednak w stanie robić perfekcyjnie dwóch rzeczy, a nasza trójka to perfekcjoniści – mówi Rosołowska. – Remont al. Wojska Polskiego trochę się przyczynił do przyspieszenia naszych planów, ale one kiełkowały w nas od wielu miesięcy. Chciałabym jeszcze kiedyś pójść na kawę do Alternatywnie, więc zapraszamy do rozmów. Dużo osób jest zaskoczonych naszą decyzją, ale chcemy się dalej rozwijać i nadal prezentować naszą miłość do kawy – dodaje.

Kawiarnia Alternatywnie działa w Szczecinie od pięciu lat. Marka została wyróżniona między innymi certyfikatem „Zrobione w Szczecinie”.