To nie tylko źródło światła, ale i zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół dekoracja. Mowa o oryginalnych lampach w kształcie Dźwigozaurów oraz gmachu szczecińskiej filharmonii. Ich twórcą jest szczecinianin Paweł Habyk, laureat marki „Zrobione w Szczecinie” z 2023 roku w kategorii produkty.

Paweł Habyk z zawodu jest inżynierem jakości, wiele lat spędził pracując na różnych stanowiskach w zachodniopomorskich korporacjach. Jak mówi sam o sobie, nigdy nie bał się wyzwań. Jedno z nich to tworzenie nowej marki na mapie Szczecina.

– Wszystko wzięło się z potrzeby tworzenia, która we mnie drzemała od czasów studiów – wspomina. – Moja przygoda rozpoczęła się od pracy w drewnie, co doprowadziło do stworzenia pierwszego projektu lampy w 2015 roku.

Jak dodaje, w dobie produktów zalewających rynek, których celem jest jak najniższa cena, tworzenie własnych produktów w Polsce to odważne, trudne i bardzo pracochłonne przedsięwzięcie. Na szczęście coraz więcej konsumentów docenia wartość lokalnego rzemiosła.

Lampy habyk. produkowane są w małych seriach. To produkty stalowe, malowane proszkowo, wykonane z najwyższej jakości materiałów i zaprojektowane z dbałością o każdy detal, co czyni je unikatowymi i niezniszczalnymi. 

– Proces twórczy rozpoczął się od szkicowania rysunków, tworzenia brył, wykorzystywania różnych technik i materiałów. Celem od początku było stworzenie produktu wielofunkcyjnego – będącego źródłem światła, jak i elementem dekoracyjnym nawiązującym do symboli Szczecina – opowiada Paweł Habyk.

Po wielu próbach w 2022 roku światło dzienne ujrzały pierwsze prototypy lamp. Obecnie w sprzedaży jest kilka modeli w kształcie gmachu szczecińskiej filharmonii i Dźwigozaurów. Jak mówi twórca, plany na nowe lampy zależą od odbioru dotychczasowych projektów.
– Na pewno można się spodziewać czegoś związanego ze Szczecinem – potwierdza. – Wsłuchuję się w pomysły i potrzeby ludzi, bo to dla nich tworzę.

Paweł Habyk od początku mógł liczyć na grupę niezawodnych przyjaciół, którzy wspierają jego pomysły i rozwój, wystawiali pierwsze recenzje i składali pierwsze zamówienia. Dziś marka habyk. to kilka metrów pracowni w centrum Szczecina, pełnowymiarowy sklep internetowy (www.habyk.pl) i jedna głowa pełna pomysłów.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia profili marki w social mediach. Linki znajdują się poniżej.

https://zrobione.szczecin.eu/laureaci/habyk-pawel-habyk/

https://habyk.pl

https://www.instagram.com/made_by_habyk

https://www.facebook.com/profile.php?id=61550828997730