W przetargu na wykonawcę wpłynęło trzynaście ofert i wszystkie przewyższają zakładany wcześniej budżet. Najniższa propozycja firmy Kanrod z Wielenia opiewa na 6,5 mln zł. Najdrożej wyceniła swoje pracą firma Krulan z Troszyna – 17,1 mln zł.
Oferty przeanalizuje teraz komisja przetargowa. Później zapadnie decyzja o zwiększeniu budżetu lub unieważnieniu postępowania.
Projekt remontu willi obejmuje m.in. odtworzenie zniszczonych detali architektonicznych i przywrócenie bryle historycznego wyglądu. Dokumentację przygotowało biuro Naan Architekci.
Na parterze zaplanowano recepcję z rejestracją, poczekalnię i pięć gabinetów lekarskich. Piętro wyżej znajdzie się poczekalnia z sekretariatem, pokoje biurowe, centralna salka konferencyjna oraz zaplecze sanitarne i kuchenne. Na poddaszu zaprojektowano pomieszczenia rehabilitacyjne oraz techniczne i magazynowe.
W piwnicy przygotowane zostanie zaplecze konferencyjno-szkoleniowe z dwiema salami konferencyjnymi i częścią socjalną. Będzie też miejsce na pomieszczenia techniczne z kotłownią i serwerownią.
Całość obsługiwać będzie nowa, centralna klatka schodowa z windą umożliwiającą dostęp na każdą kondygnację budynku. Wymienione zostaną też wszystkie instalacje, pojawi się fotowoltaika.
Za budynkiem wyznaczonych zostanie 13 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami, ustawione zostaną stojaki rowerowe. Zaplanowano też strefę rekreacyjną i nowe nasadzenia.
Potrzebę stworzenia Wspólnego Domu Hospicyjnego potwierdzili mieszkańcy głosujący w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2023. Projekt zebrał ponad 8100 głosów.
Obecnie pod opieką Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych pozostaje ponad 250 pacjentów. Siedziba przy Al. Powstańców Wielkopolskich od lat jest za mała na zapewnienie kompleksowej opieki.
Komentarze