Właśnie wystartował najnowszy projekt Sylwka Ostrowskiego „One Voice” ogłoszony przez festiwal Szczecin Jazz! Jak mówi sam autor ten edukacyjno-artystyczny program opiera się o jazzową tradycje jak: blues, gospel, swing, r’n’b. Podstawą One Voice jest jego najnowszy zespół Rey & Syl, który współtworzy z rewelacyjną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles.

„Uwzględniam współczesność. Dziś wszystko lub prawie wszystko kręci się wokół grup społecznościowych i social media. Podczas ubiegłej edycji Szczecin Jazz zrobiliśmy warsztaty ze światową gwiazdą jazzu Jazzmeia Horn. Ogłosiliśmy otwarty nabór i ilość osób które się zgłosiły, jak również ich poziom totalnie nas zakończył. Z całej Polski przyjechało ponad 60 wokalistek i wokalistów. Mieliśmy uczestników z takich miast jak Rzeszów, Elbląg, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa i wiele więcej. Do tego doszła ponad 20 osobowa grupa uczniów i studentów ze Szczecina. Łącznie przeszło 80 naprawdę świetnie śpiewających głosów. To mnie zainspirowało” mówi Ostrowski i dodaje „postanowiłem „otworzyć” mój zespół na kilka miesięcy dla utalentowanych wokalistów i ogłosiłem otwarty nabór” Ponownie zainteresowanie i ilość zgłoszeń zaskoczyła ekipę Szczecin Jazz. Zgłosiło się blisko 50 osób z całej Polski a 30 z nich otrzymało zaproszenie do One Voice. „Zakwalifikowana trzydziestka to najlepsze wokale młodego pokolenia w kraju” ocenia Sylwester.

A Ty znasz się na wokalu? Potrafisz śpiewać ? Pytamy Sylwka.

„Znam się na muzyce i jazzie ale nie mam głosu do śpiewania. Nie potrafię śpiewać. Ale moim głosem będzie ten projekt. Myśle ze zestroimy sie ze sobą i będziemy „Jednym Głosem”. O tym jest ten projekt - „One Voice”

Przypomnijmy, że Sylwester Ostrowski w ostatnich latach miałem okazje współpracować z kilkoma wyśmienitymi wokalistkami, światowej renomy gwiazdami jak: Eryka Badu, Deborah Brown, Lizz Wright. Teraz jak sam dodaje pisze dużo piosenek dla Dorrey i ich wspólnej grupy Rey & Syl. „Przez te ostatnie lata i doświadczenia zacząłem lepiej rozumieć potrzeby wokalistów i zauważyłem, ze sporo wokalistek i wokalistów obserwuje moje działania choćby poprzez social media. Myśle ze mam pomysł na ten projekt i widzę ze wszyscy zgłaszający się tez to czują. Sądzę ze wszyscy na tym skorzystamy” mówi Ostrowski.

Inauguracja „One Voice” odbyła się 24 listopada w Jazzment Klub. Teraz przed uczestnikami comiesięczne zjazdy podczas których odbędą się intensywne próby, warsztaty wokalne i nagrania. W marcu przyszłego roku wielki finał czyli premiera wspólnego albumu muzycznego a 13 marca 2024 koncertowa gala „One Voice” w złotej sali filharmonii szczecińskiej w ramach festiwalu Szczecin Jazz.

Koncertowa Gala "One Voice" w ramach Szczecin Jazz!

Data: 13.03.2024 (środa)

Godzina: 19:00

Miejsce: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza,

Bilety już dostępne! https://www.biletomat.pl/bilety/sylwester-ostrowski-szczecin-22491/