Webinar dla wszystkich podmiotów (w szczególności małych i średnich przedsiębiorców) zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnego wsparcia w zakresie rozwoju i wdrożenia zaawansowanych technologii cyfrowych oraz pomocy w procesie transformacji cyfrowej.

Utworzenie sieci EDIHów (ang. European Digital Innovation Hubs, pl. Sieć Hubów Innowacji Cyfrowych) otworzyło nowe możliwości w zakresie pozyskania i wdrożenia zaawansowanych rozwiązań technologicznych, do których firmy do tej pory nie miały dostępu. Pozwalają one nawiązać współpracę z dostawcami rozwiązań i jednostkami naukowymi w celu rozwiązywania konkretnych problemów, wyszukiwania konkretnych ścieżek rozwoju oraz wsparciu w procesie transformacji cyfrowej. A to wszystko bezpłatnie!

Uczestnicy webinaru:

  • poznają konkretne przykłady usług oferowanych przez EDIH (m.in. doradztwo techniczne, testowanie rozwiązań, wsparcie przy wdrożeniu nowych technologii, szkolenia);
  • dowiedzą się kto może skorzystać z tych usług;
  • oraz poznają warunki i zasady korzystania ze wsparcia EDIH.

Webinar poprowadzą

  • Anna Pająk - Dyrektor Działu Programów Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu, w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Od roku 2020 związana z Platformą Przemysłu Przyszłości, gdzie odpowiada za wdrażanie projektów wspierających transformację cyfrową przedsiębiorstw oraz współpracę z Polską Siecią Hubów Innowacji Cyfrowych. Posiada szerokie doświadczenie w realizacji projektów biznesowych i badawczo-rozwojowych dotyczących m.in. dojrzałości cyfrowej, zagadnień przemysłu 4.0, foresightu oraz budowania kompetencji organizacyjnych z wykorzystaniem metod studiów nad przyszłością. Kierownik projektu i członek Rady Programowej Konkursu Fabryka Przyszłości. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.
  • Krzysztof Pietrusewicz - Koordynator EDIH HPC4Poland w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym (partner). Ekspert w dziedzinie standaryzacji i normalizacji w kontekście przemysłu 4.0, nowych modeli biznesowych, oprogramowania do prototypowania i wprowadzania produktów. Trener doradców metody ADMA. Doradca metody ADMA. Nauczyciel akademicki. Od 1997 roku (pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku automatyka i robotyka) związany z zagadnieniami programowania sterowników PLC/PAC, cyfrowych serwonapędów obrabiarek do metalu sterowanych numerycznie, projektowaniem systemów z zastosowaniem modeli oraz inżynierią systemów (MBSE/MBD). Od roku 2012 doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika. Od początku istnienia ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Więcej informacji:

https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/transformacja-cyfrowa-dzieki-edih-jak-zyskac-dostep-do-zaawansowanych-technologii