Mural ciepłych myśli dla Odry to spontaniczna akcja pracowników CKE Stara Rzeźnia, która ma dać mieszkańcom szansę wyrazić swoje życzenia, smutek bądź nadzieje związane z rzeką. „Chcemy pobudzić pozytywne myśli i przekuć ogromną tragedię ekologiczną w naukę na przyszłość”.

W zaledwie jeden dzień powstał sporej wielkości mural, który przedstawia ryby i życie w Odrze. Każdy, kto odwiedzi w trakcie trwania Żagli 2022 Starą Rzeźnię, będzie mógł uzupełnić jedną z „rybek” pozytywnym hasłem, myślą lub refleksją. Mural przygotowała Kamila Maślak.

– To, co dzieje się z naszą rzeką, to wielka tragedia. Nasze działanie ma charakter symboliczny, ale liczymy, że nagromadzenie pozytywnych myśli pozwoli nam chociaż na chwilę zapomnieć o tym, jak wielkie straty w naturze ponieśliśmy. To lekcja, że musimy dbać o nasze środowisko, musimy jeszcze bardziej kochać naszą rzekę – mówi Laura Hołowacz, założycielka Starej Rzeźni i Prezes Grupy CSL.

– Na mural każdy będzie mógł wpisać swoje życzenia dla rzeki, wyrazić nadzieję, smutek, refleksję. Chcemy jednak pobudzić pozytywne myśli i przekuć ogromną tragedię ekologiczną w naukę na przyszłość. Ścianka z muralem przypomina Odrę, są już rybki, brakuje tylko wpisów – mówi Kamila Maślak, autorka muralu.

Przy okazji Żagli 2022 swój apel o przywrócenie Odrze dawnego blasku wystosowują społecznicy na rzecz Odry związani ze Skwerem Kapitanów i Starą Rzeźnią.

Przez cały czas trwania wydarzenia Żagle 2022 w Starej Rzeźni dostępna będzie również wystawa „Wodny Szczecin”. Na zdjęciach można podziwiać m.in. minione edycje The Tall Ship Races.

Wstęp do Starej Rzeźni w czasie trwania Żagli jest wolny i ogólnodostępny. Czynny będzie również Kubryk Literacki.